Eesti andis USA-le välja Afganistani narkoterroristi ({{commentsTotal}})

Haji Abdul Satar Abdul Manaf
Haji Abdul Satar Abdul Manaf Autor/allikas: USA justiitsministeerium

Eesti andis USA-le välja Afganistani kodaniku Haji Abdul Satar Abdul Manaf, keda Ühendriikide võimud kahtlustavad suures mahus Talibani abil heroiini smuugeldamises ja rahapesus. 53-astane mees peeti 9. oktoobril kinni Eestis.

Manafi oli USA võimude vaatluse all juba varasemalt. Möödunud aasta jaanuaris otsis ta kontakti rahvusvaheliste narkokaupmeestega, liigutamaks suurt kogust heroiini USA-sse. Neist neli oli USA narkootikumide vastase võitluse föderaalameti (Drug Enforcement Agency; DEA) informaatorid ja üks ameti salaagent.

Jutuajamiste käigus plaanis Manaf saata suures koguses heroiini USA-sse ja saadud vahendite eest rahastada terroristlike rühmitusi Taliban ja Haqqani. Möödunud aasta augustis müüs Manafi DEA salaagendil 10 kilo heroiini, mis legendi järgi pidi liikuma New Yorki.

Manaf ütles korduvalt DEA agendile, et ta maksis heroiini tootmise ja valvamise eest Talibanile ja ka tulevasi heroiinipartiisid transpordivad ja valvavad relvastatud Talibani liikmed. Samuti aitas ta kaasa tuhandete dollarite liigutamist, mida ta arvas olevat teenitud narkootikumide müügist, tema teada terroristliku Haqqani võrgustiku liikmetele.

"Ameerika Ühendriigid saatsid meile õigusabipalve Manafi kinnipidamiseks ning rohkem kedagi kinni peetud ei ole," ütles keskkriminaalpolitsei organiseeritud kuritegude büroo juht Rene Kanniste. "Manafil ei ole Eestis kellegagi sidemeid ning samuti ta ei liigutanud siin heroiini ega tegelenud rahapesuga."

Kui Manafi süüdi mõistetakse võib teda maksimaalselt oodata eluaegne vanglakaristus.

Kohtumenetlust juhtiv prokurör tänas muuhulgas Eesti valitsust koostöö eest.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: