Otse reedel kell 9: kümme aastat Euroopa idapartnerlust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Idapartnerlusriikide lipud
Idapartnerlusriikide lipud Autor/allikas: Estonian Center of Eastern Partnership

Reedel toimub iga-aastane rahvusvaheline idapartnerluse Tallinna konverents, kus hinnatakse Euroopa Liidu ja selle kuue idanaabri kümme aastat kestnud koostöö senist mõju ning kaardistatakse ootused ja eesmärgid lähitulevikuks. Konverentsi otseülekannet saab algusega kell 9 jälgida portaalis ERR.ee.

Konverentsi ajakavaga saab tutvuda siin. Ettekanded on inglise ja vene keeles, tõlge eesti keelde puudub.

Tänavune konverents tähistab kümne aasta möödumist ajaloolisel Praha tippkohtumisel sõlmitud kokkuleppest, kus Euroopa Liit ning Armeenia, Aserbaidžaan, Gruusia, Moldova, Ukraina ja Valgevene pani aluse Euroopa Liidu idapartnerlusele.

Välisministeeriumi idapartnerluse erivolitustega diplomaatiline esindaja ja Eesti Idapartnerluse Keskuse juhataja Jaan Reinhold märkis, et idapartnerlus on vaatamata viimasel kümnendil maailmapoliitikas aset leidnud muutustele suutnud Euroopa Liidu naabruskonnas luua stabiilsust ja ettearvatavust, viies partnerriike läbi reformide õigusriigi ja demokraatlike põhiväärtuste suunas. Mitme idapartneriga on saavutatud viisavabadus ja vabakaubanduslepingud ning kokku lepitud kahepoolsete suhete koostööraamistik.

"Kõige olulisem on aga, et seeläbi on parandatud elanike heaolu ja kindlustatud nende omariiklust."

Tallinna konverents võtab kokku idapartnerluse poliitika raames saavutatu ja alustab debatti selle poliitika tuleviku teemadel - kuhu me tahame ja loodame jõuda järgmise kümne aastaga. Ühtlasi antakse konverentsil ülevaade ka Eesti praktilistest abist idapartneritele kahes olulises valdkonnas - võitluses korruptsiooniga ja kohaliku tasandi meediamaastiku toetamises.

Konverentsist võtab osa arvukalt rahvusvaheliselt tuntud külalisi nii EL-i kui idapartnerluse riikidest, nende hulgas Armeenia välisminister Zohrab Mnatsakanyan, EL-i praeguse eesistujariigi Rumeenia riigisekretär Dănuț Neculăescu ning teised poliitikakujundajad, idapartnerluse eksperdid ja mõttekodade esindajad EL-i ja idapartnerluse riikidest.

Juba kuuendat korda toimuva aastakonverentsi korraldab SA Eesti Idapartnerluse Keskus koostöös Eesti välisministeeriumi ja Euroopa Komisjoni esindusega Eestis.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: