Eesti modellimaailma raputanud kupeldamisjuhtum sai lõpu ({{commentsTotal}})

Värvilised Iphone'd.
Värvilised Iphone'd. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Eesti missi- ja modellimaailma raputanud noorte naiste väidetava kupeldamise uurimine lõppes kellelegi süüdistust esitamata, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Mitte ükski asjaosaline selles juhtumis ei ole uhke selle üle, mis toimus," rääkis ajalehele Põhja ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Saskia Kask, kes mahuka kriminaalasja sel nädalal lõpetas.

2017. aasta oktoobris teatas TV3 saade "Seitsmesed uudised" kahtlusest, et tuntud seltskonnadaami Laura Kõrgemäe modelli- ja promoagentuuris vahendatakse noori ilusaid naisi rikastele ärimeestele, näiteks Iraani päritolu USA ärimehele Iraj Zandile.

Prokuratuur algatas võimaliku kupeldamise kohta uurimise, samal ajal korjas meedia üles järjest uusi, seltskonnaajakirjadest tuntud nimesid, mis skandaali segatud. Kuna kriminaalsüüdistust kellelegi ei esitatud ning ebaeetiline ja moraalitu käitumine pole prokuratuuri asi, vaid inimeste endi südametunnistuse küsimus, ei soostu prokuratuur ega politsei praegu mainima ühegi asjasse segatud inimese nime.

Kask tõdes, et uurimise käigus töötati läbi tohutul hulgal infot, vesteldi enam kui 80 tüdrukuga. "Tuvastasime suurel hulgal noori naisi, kes olid end tasu või roosa iPadi eest müünud," nentis ta.

Kase sõnul ei ilmnenud, et kedagi oleks uimastatud või sunnitud: "Kõik toimus vastastikusel kokkuleppel."

Prokurör meenutas, et seksi ostmine pole Eestis kuritegu, kui tegu pole just alaealisega. Sellised vahendamised, kus oma tegevuse eest võidi saada tasu, jäid enam kui viie aasta tagusesse aega ja on tänaseks aegunud.

Allikas: Eesti PäevalehtHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: