Tormi lõhutud Lennusadama kai saab valitsuselt avariitöödeks veerand miljonit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Eesti Meremuuseum

Valitsus plaanib reservist eraldada 240 000 eurot kultuuriministeeriumi valitsemisalale Lennusadama kai avariitöödeks.

Tänavuse aasta esimeste päevade torm tekitas tõsiseid kahjustusi Lennusadama kaidele C (vana renoveerimata kai osa) ja B (uus renoveeritud kai osa), mille tagajärjel varises sisse renoveerimata kai.

Kaide ühenduskohta tekkis suur lõhe ning osaliselt on täidet välja vajunud ka renoveeritud kai osast.

Eelnõu seletuskiri rõhutab, et tegemist on tõsise probleemiga, sest varingu tõttu võivad edaspidi kahjustusi saada teised kai osad.

"Kaide avariiline olukord seab tõsisse ohtu ka kai ääres seisvate muuseumilaevade turvalisuse, mis jääksid kaide kokku kukkumisel kaitseta. Tormikahjud tuleb kiiresti likvideerida, sest kahjustada saanud kaid lagunevad väga kiiresti ning on oht, et järgmine torm põhjustab veelgi suuremaid
kahjustusi," põhjendab eelnõu esitanud rahandusministeerium asja pakilisust.

Lennusadama kaid asuvad Tallinnas Vesilennuki tn 6 kinnistul, mis kuulub riigi kinnisvara aktsiaseltsile.

Kaid kui rajatised kuuluvad riigile ja on arvel kultuuriministeeriumi valitsemisele kuuluva riigivarana. Kaisid valdab ja kasutab iga päev riigi asutatud sihtasutus Eesti Meremuuseum museaalide eksponeerimiseks.

Hoonestusõiguse lepingu kohaselt vastutab kaide seisukorra, sh renoveerimis-, ehitus- ja remonttööde eest hoonestaja ehk riik.

Tormikahjude likvideerimiseks vajalikud remonttööd on kavas teha kultuuriministeeriumi tellimusel. Tööde tegemiseks on kavas korraldada väljakuulutamiseta läbirääkimistega riigihange. Tööd kestavad
minimaalselt üks kuu.

RKAS on välja selgitanud, et esialgses mahus vajab kai ca 10 000 m3 paetäidet ning lisaks on vajalik rajada kai katiseks nõlv. Tööde prognoositav maksumus on 240 000 eurot koos käibemaksuga.

2. jaanuari torm kahjustas Lennusadama kaid. Foto: Eesti Meremuuseum

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: