Eesti tehnoloogiaettevõte saab EL-ilt 12 miljonit eurot laenu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Elcogen

Euroopa Investeerimispank (EIB) allkirjastas täna Tallinnas Ülemiste City ärilinnakus Eesti ettevõttega Elcogen 12 miljoni eurose kvaasikapitalilaenu lepingu.

Elcogen on esimene Baltimaade ettevõte, kes saab laenu novaatoritele mõeldud EL-i rahastamisalgatusest InnovFin.

Algatust rahastatakse EL-i teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammist "Horisont 2020", täpsemalt InnovFini energiavaldkonna näidisprojektide programmist.

Rahastamise toel on ettevõttel kavas rajada kütuseelementide tootmise näidistehas ning ühtlasi luua kohapeal kõrget kvalifikatsiooni nõudvaid töökohti. Saadud laen võimaldab ettevõttel investeerida teadus- ja arendustegevusse, kasvatada tootmismahte ning alustada masstootmist.

See annab Elcogeni klientidele võimaluse tuua konkurentsivõimelised kütuseelementidel põhinevad elektritootmislahendused massiturule. Elcogeni klientideks on nii Euroopa kui ka Aasia juhtivad tööstusettevõtted.

Projekti lõpuks loodab Elcogen kasvatada aastase tootmismahu ligikaudu 2 miljoni kütuseelemendini, mis vastab elektrivõimsusele 50 MW. Elcogeni kütuseelemenditehnoloogia abil saab muundada erinevaid kütuseid, peamiselt vesinikku ja biogaasi, elektrienergiaks palju energiatõhusamalt kui muude turulolevate tehnoloogialahendustega.

Elcogen on 2001. aastal asutatud Eesti ettevõte, mis toodab maailma kõige tõhusamaid kütuseelemente. Ettevõte on välja töötanud uue põlvkonna kütuseelemendid, milles kasutatav tahkeoksiidsete kütuseelementide tehnoloogia on täna saadaolevatest kõige sobivam elektrolüüsiks.

Elcogen on varasemalt kaasanud 18 miljoni euro väärtuses erainvestorite ja avalike fondide kapitali. Lisaks EIB laenule on Elcogenil plaanis kaasata lähiajal jätkuvalt omakapitali uutelt ja olemasolevatelt investoritelt.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: