Tallinna tehnikakõrgkool ja Lääne-Viru rakenduskõrgkool liituvad ({{commentsTotal}})

Tallinna tehnikakõrgkool
Tallinna tehnikakõrgkool Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Haridusministeerium tegi ettepaneku liita Lääne-Viru rakenduskõrgkool Tallinna tehnikakõrgkooliga alates 2019. aasta septembrist.

Kooskõlastamisele saadetud eelnõu seletuskiri ütleb, et kahe kõrgkooli liitmine on tingitud eelkõige vajadusest suurendada tehnikaalade õpetamise mahtu ja regionaalsust.

"Samuti võimaldab see tööturu vajaduste muudatustest ning kahaneva üliõpilaskonnaga olukorras kasutada kõrghariduse ressursse - õppejõude, õppebaase - tõhusamalt," märgib seletuskiri.

Lääne-Viru rakenduskõrgkoolis õpinguid alustanud üliõpilased jätkavad õpinguid samadel õppekavadel.

Lääne-Viru rakenduskõrgkoolis, kus õpilaste arv on 900 ringis, saab õppida ärijuhtimise, majandusarvestuse, kaubandusökonoomika, majandusinfosüsteemide korraldamise, juhiabi ja sotsiaaltöö õppekavadel, mis kuuluvad ärinduse ja halduse ning sotsiaalteenuste õppekavagruppi.

Ligi 2200 õppuriga Tallinna tehnikakõrgkoolis õpetatavad erialad kuuluvad arhitektuuri ja ehituse, tehnika, tootmise ja tehnoloogia ning transporditeenuste õppekavagruppi.

Õppekavadeks on rakendusarhitektuur, hoonete ehitus, teedeehitus, rakendusgeodeesia, kinnisvara korrashoid, transport ja logistika, transpordi- ja liikluskorraldus, keskkonnatehnoloogia ja -juhtimine, tööstustehnoloogia ja turundus, tootmine ja tootmiskorraldus, rõivaste tehniline disain ja tehnoloogia, rõiva- ja tekstiiliala ressursikorraldus, autotehnika, elektritehnika, masinaehitus.

Koolid korraldatakse ümber ajavahemikul 25. juunist 31. augustini. Ümberkorraldatud Tallinna tehnikakõrgkool alustab tegevust 1. septembril 2019.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: