Otse teisipäeval kell 14: kuidas edeneb strateegia "Eesti 2035"? ({{commentsTotal}})

Juba täna tuleb seada siht, millist Eestit me tahame aastal 2035
Juba täna tuleb seada siht, millist Eestit me tahame aastal 2035 Autor/allikas: Triin Jagomägi/Minupilt.err.ee

Aastal 2020 lõppeb Eestis ligi 20 valdkondlikku arengukava ning ka senine priskete eurotoetuste jagamise periood. Andmaks poliitikakujundajatele ja otsustajatele ning järgmise euroraha kasutamisele selge suund, jätkub riigi pikaajalise strateegia "Eesti 2035" koostamine. Teisipäeval kell 14 saab ERR.ee vahendusel jälgida otsülekannet, kus antakse ülevaade strateegia edenemisest.

Ajakava:

14 Sissejuhatus päeva

14.05 President Kersti Kaljulaidi avakõne

14.30 Riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago, ülevaade "Eesti 2035" koostamisest

14.45 Arenguvajaduste tutvustus

15.30 Esimese poole kokkuvõte, järgnevad grupiarutelud

Riigi ees seisab mitmeid olulisi valikuid, teiste seas see, kuidas reaalselt pakkuda tervist, tööd ja haridust kõigile meie inimestele sõltumata east, rahvusest, elukohast; kas piirata oma riik okastraadiga või kas ja kuidas panna uks käima ka väljast sissepoole; kuhu suunata järgmise perioodi euroraha, nii et Eesti oleks ka kahekümne aasta pärast parim paik elamiseks ja töötamiseks.

Need ja väga paljud teised Eesti arengut ning inimeste heaolu ja toimetulekut mõjutavad teemad on osa riigi pikaajalisest arengustrateegiast "Eesti 2035". Strateegia koostamine on poolel teel ning praeguseks on koondatud peamised riigi arenguvajadused ja -võimalused, mis puudutavad muu hulgas inimeste tervist ja haridust, ühenduste arendamist või majanduse hoogustamist.

Strateegiasse oodatakse kõikide huviliste tagasisidet ja osalust, mistõttu toimuvad ka erinevad avalikud arutelud ja seminarid üle Eesti.

Seni on strateegia koostamise käigus analüüsitud ekspertide ja erinevate sidusrühmade osalusel globaalseid, Euroopa Liidu ja siseriiklikke suundumusi ning nende mõju Eesti arengule. Nendest lähtudes on strateegia töörühm määratlenud riigi arenguvajadused. Neid asutakse 12. veebruari arutelul ka põhjalikult vaagima ning täiendama.

Siht on 2019. aasta lõpuks strateegia tööversioon valmis saada. Strateegia "Eesti 2035" algatati eelmisel aastal ning selle loomist veavad riigikantselei ja rahandusministeerium.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: