Paides õpetati lapsed poole tunni jooksul muusikat tegema ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kas poole tunniga saab õppida trumme mängima või panna käsikellade ansambel helisema? Tänane Eesti Kontserdi lastepäev Paides näitas, et see on tõesti võimalik. Kümnendat aastat toimuvad lastepäevad "Teeme ise muusikat" jõuavad tänavugi kõigisse suurematesse kontserdi-majadesse

"Väga, väga ägedad lapsed on, tõesti, väga tublid," kiitis lapsi käsikellade õpetaja Inga Lai.

Ka lapsed olid rahul. "Päris lahe. Sai natuke varem koolist ära ja sai mingi laheda tegevusega," ütles Paide Hammerbecki põhikooli 5. klassi õpilane Rasmus. Evelin ütles, et tema tahab minna muusikakooli kitarri õppima.

See, millise kerguse ning lustiga Eesti tuntumaid löökpillimängijaid Reigo Ahven 30 last musitseerima pani, räägib sellest kui palju meis on peidetud andeid.

"Minna lastega sellisele linnasafarile, et tõesti proovida noortele anda võimalus muusikat teha. Loodame, et traditsioon jätkub ja võib-olla tihedamini kui ainult kord aastas," sõnas Ahven. "Ma tahaksin kiita kõiki muusikaõpetajaid ka, kes on võtnud selle väikese väljakutse vastu."  

"Kui ma näen laste silmis seda sära ja õnnestumisest rõõmu, siis mul on endal ka rõõm hinges ja päev korda läinud," nentis Hammerbecki põhikooli muusikaõpetaja Malle Nööp.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: