Elektrikatkestus häiris Vägari külas mitme asutuse tööd ({{commentsTotal}})

Aidu lasteaed-algkool jäi kolmapäeval lastele suletuks, kuna teisipäeva hommikul langesid niiske lume tõttu liinidele puud, mis murdsid elektriposti. 32 tundi kestnud elektrikatkestus häiris Põltsamaa vallas Vägari külas ka teisi seal tegutsevaid asutusi, tööstusettevõtteid ja inimesi.

Kolmapäeva hommikul polnud Aidu lasteaed-algkoolis kuulda laste kilkeid ja kuna klassitubades oli ainult 15 kraadi sooja, tegid õpetajad oma tööd jopedes, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on maaküte ja maja on külm ka, sest elekter läks ära juba eile hommikul. Seetõttu me pidime lapsed täna koju saatma," rääkis Aidu lasteaed-algkooli direktor Kaare Põder.

"Lapsed tulid kooli - mitte kõik küll, aga enamus - ja ka lasteaeda, sest me arvasime, et tuleb vool tagasi ja saame täna tööga alustada. Aga kahjuks ei saanud," lisas ta.

Vägari kortermajade elanikud pidid läbi ajama kraaniveeta, kuigi kohalik vee-ettevõte käivitas aeg-ajalt pumbajaama juures generaatori, et inimesed siiski saaksid vett varuda.

"Eile näitas rikete kaart, et häiritud oli üle 300 tarbija, täna hommikul oli natukene alla 100 tarbija," selgitas Põltsamaa valla majandusosakonna juhataja Mark Liivamägi.

Ennelõunal käis vilgas töö Vägari küla põllul, et pooleks murdunud elektripost uuega asendada.

Läheduses tegutsevas mööblitööstuses valitses aga vaikus. "34 inimest istuvad kodus ja ootavad, kuna saab tööle tulla. /.../ Rahalises mõttes on kokkuvõtted mõne päeva pärast. Siis on näha, palju tegemata jäi ja mis edasi saab," ütles Bellfire OÜ tootmisjuht Jan Vilgats.

Elektrilevi teatel taastati vool Vägari külas kell 15 pärastlõunal.

Pooleteise ööpäeva jooksul said Elektrilevi rikkebrigaadide töö tulemusel elektriühenduse tagasi 23 000 kodu üle Eesti. Pimeduse saabumise ajaks oli vooluta veel umbes 1000 majapidamist peamiselt Ida- ja Lääne-Virumaal ning Jõgevamaal, kus lumest tingitud kahjud on kõige suuremad.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: