Ettevõtjaportaal võimaldab kolm liigutust nüüd korraga teha ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: ettevotjaportaal.rik.ee

Äriregistri ettevõtjaportaalis saab nüüdsest uue ettevõtte asutamise käigus registreerida loodav isik kohe ka käibemaksukohustuslaseks ning anda teada sinna tööle asuvad inimesed.

Kui varasemalt tuli pärast uue juriidilise isiku äriregistrisse kandmist esitada e-maksuametis eraldi avaldused käibemaksukohustuslaseks või töötajate registreerimiseks, siis nüüd on loodud kompaktne teenus, mis võimaldab ettevõtjal need toimingud ära teha ühes keskkonnas.

Kohustus käibemaksukohuslaseks registreerida tekib alates päevast, kui käive ületab 40 000 eurot kalendriaasta algusest arvates.

Ettevõtjad, kes teavad juba ette, et see piir peagi täitub, saavad soovi korral uue juriidilise isiku registrisse kandmisel esitada koheselt avalduse maksu- ja tolliametile käibemaksukohustuslaseks registreerimiseks.

Teise uuendusena saab ettevõtjaportaalis uue juriidilise isiku registreerimise käigus registreerida ka töötajad. Töötajate andmete teatamine on samuti vabatahtlik.

Käibemaksukohustuslase numbri registreerimiseks on praeguseks avaldusi esitatud 35. Töötajate registreerimisi on tehtud neljal korral.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: