Kopteri lauluväljakule parkinud Sõnajalg ei mõista väljaku esindajate pahameelt ({{commentsTotal}})

Oleg Sõnajalg
Oleg Sõnajalg Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Eelmise nädala lõpus parkis erakopteri piloot luba omamata oma õhusõiduki lauluväljaku territooriumile, mispeale saatis lauluväljaku esindaja majandusministeeriumile murekirja. Kopteriga lennanud ärimees Oleg Sõnajalg kinnitas aga, et lauluväljaku juhtkond on aastaid tagasi andnud talle loa vajadusel lauluväljakul kopteriga maanduda.

Lauluväljaku haldusjuht Ivo Näro kirjutas MKM-ile, et pühapäeval umbes kella 15 ajal maandus Tallinna Lauluväljaku territooriumile helikopter ja sellest suundus isik Pirita tee äärsete elumajade poole. "Tallinna Lauluväljak on avatud kõigile jalutajatele ja on tuntud vabaaja veetmise koht ning eriti palju leiab territoorium kasutust nädalavahetusel. Me leiame, et selline lennumasina maandamine keset elavat rahvaliikumist on neile ohtlik ja rikub ka omaniku õigust omandi käsutamisele ja kasutamisele," märkis Näro. 

Ta tundis huvi, kas on seaduslik, et "iga suvaline lennumasina juht maandab oma masina meelevaldselt kellegi era territooriumile, selleks igasugust territooriumi valdaja luba omamata". "Meie hinnangul ei olnud antud juhul tegemist hädamaandumisega, vaid jõhkra lennumasina kasutaja poolse omavoliga. Sugulastele külla ja torti sööma minna saab ka jalgsi, takso või ühiskondliku transpordiga," lisas Näro. 

Ärimees Oleg Sõnajalg tunnistas, et möödunud pühapäeval maandus tema oma kopteriga lauluväljakul. "Olen sügavalt üllatunud, et see kedagi pahandas, sest meil on juba mitme aasta tagune kokkulepe lauluväljaku juhtkonnaga, et võime vajadusel nende territooriumile maanduda. Omal ajal sai lauluväljaku esindajaga isegi võimalik maandumiskoht koos üle vaadatud," ütles Sõnajalg BNS-ile. 

Ärimees tunnistas, et lauluväljakupoolne luba oli suusaõnaline, kuid ta oli veendunud, et see kehtib ka praegu.

"Oleme varasematel aastatel korduvalt lauluväljaku maa-alale maandunud ja seni pole see probleeme kaasa toonud. Oleme kasutanud maandumiseks lauluväljaku peaväravast vasakule poole jäävat roheala ning enne maandumist oleme alati veendunud, et see ei ohustaks ühtegi inimest," selgitas Sõnajalg, lisades, et ta kindlasti vabandab, kui pühapäevane maandumine kellelegi meelepaha põhjustas. 

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: