Läänemaal eksis neljaliikmeline pere sohu ({{commentsTotal}})

Soo peale mindi Üsse kandist
Soo peale mindi Üsse kandist Autor/allikas: Google Maps

Politseinikud aitasid esmaspäeval Läänemaal soost välja sinna eksinud neljaliikmelise pere, nende seas kolmeaastase lapse.

Esmaspäeva õhtul kella 18.15 ajal sai häirekeskus teate 43-aastaselt naiselt, kes oli koos oma kolme lähedasega läinud Läänemaal Üsse kandis soo peale ja sinna ära eksinud. Nende asukoha kindlaks teinud ja kohale sõitnud politseinikud aitasid soost välja 43-aastase ja 20-aastase naise, 20-aastase mehe ja kolmeaastase lapse.

Haapsalu politseijaoskonna välijuht Ivar Läll selgitas, et seltskond oli esmaspäeva pärastlõunal hakanud üle soo liikuma Üsse kandist Taebla poole, kuid mõne aja pärast ära eksinud.

"Häirekeskusesse helistanud naise sõnul otsustasid nad eile päeval, kui oli veel valge, liikuda oma kodu lähedalt Üsse kandist üle soo Taebla poole. Naise sõnul tundis ta seda kanti ja selle ümber asuvat metsa hästi ning nad arvasid, et soo peal olev paks lumi kannab neid kindlalt," rääkis Läll.

Paraku aga avastasid seiklejad soo peal olles, et lumi neid ikkagi ei kanna ja nad vajusid kõndides sügavale lumme, mis oli alt märg. Mõne aja pärast hakkas pimenema ja ühel hetkel kadus neil sellel metsaga ümbritsetud lagendikul suunataju ära. Nõnda ei osatud sealt enam üheski suunas liikuda. Kaasas oli neil seltskonna peale üks telefon, mille aku oli tühjenemas. Telefoni positsioneerimine piiritles eksinute asukoha aga üsna täpselt ära, rääkis Läll.

Eksinuid asusid positsioneerimisest saadud info põhjal otsima viis patrullpolitseinikku, kes said alale lähenedes veel inimestega telefoni teel ühendust. Veidi vähem kui tund pärast häirekeskusesse helistamist olid inimesed leitud. "Õnneks oli nendega kõik korras, kuigi jalad olid neil märjad ja külmunud. Ühel neist olid saapad nii sügavale sohu kinni jäänud, et ta neid enam kätte ei saanudki," sõnas Läll.

Kohale kutsutud kiirabi vaatas igaks juhuks üle 20-aastase naise ja tema kolmeaastase lapse, misjärel politsei viis pere koju tagasi.

Välijuht nentis, et kindlasti oli hea, et eksinud andsid endist häirekeskusele kohe teada. "Enne loodusesse minekut tasub selleks valmistuda teadlikult ja arvestada võimalusega, et peate sinna mingil põhjusel kauemaks jääma. Paraku näitab elu, et ka oma tuttavasse kodulähedasse metsatukka võib halbade asjaolude kokkulangemisel ära eksida. Seepärast tasubki eelnevalt hinnata erinevaid aspekte: kas olen riietunud vastavalt ilmaoludele, kas mul on kaasas laetud telefon, kaasas vahendid enda märgatavaks-kuuldavaks tegemiseks ning kas olen planeerinud oma käigu selliselt, et jõuaksin enne pimeda saabumist turvaliselt tagasi koju," ütles Läll.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: