Pärnumaa kutsehariduskeskuses näidati tulevaste autotehnikute stende ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnumaa kutsehariduskeskuse õppurid valmistasid projektipartnerite abiga mitu autostendi, mis on abiks tulevastele autotehnikutele. Stend aitab vea süsteemis kiiresti avastada.

Kui räägitakse stendide valmistamisest, siis suurt huvi selline jutt ei ärata. Aga autotehnikute õppematerjalina valminud stendid pakkusid asjaga seotud inimestele tõsist huvi ja ega neid muidu tehtud olekski. Tegemist on innovaatilise projektiga, kus on partnereid ka Lätist ja Türgist, samuti Järvamaa kutsehariduskeskus ja Vana-Vigala kutsekool, vahendasid ERR.i teleuudised.

Kõigepealt koostati juhendmaterjal autoeriala õppestendide valmistamiseks ja siis ehitati stendid.

"Meie õpetajad on otsustanud, et õpetamine kutsekoolis peab olema väga huvitav, et õpilastel peavad olema õppestendid ja need õppestendid peavad olema multifunktsionaalsed ja väga huvitavad ja ägedad. Ja sellised, mida on võimalik ehitada koos õpilastega, et anda süvendatult võimalus neid õppida, just seda valdkonda autost. Õpilased ise on käed külge pannud," ütles Pärnumaa kutsehariduskeskuse õpetaja Eesi Rosenberg.

Tõepoolest, tulevased autotehnikud aitasid mitme stendi valmimisele ise kaasa ja teavad neist juba palju.

"Kindlasti tean, ma ise tegelen nendega tihti ja tean, mida need teevad ja mida sealt pealt õppida annab. Seal on lihtsam alati otsida, õppida selle pealt. Kõik on lihtsamini kättesaadav. Kui päris auto pealt vaadata, siis on kõik peidus ja tuleb taga otsida neid," rääkis Pärnumaa kutsehariduskeskuse õpilane Tõnu Algre.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: