ERR Belgias: eesti lapsed tähistasid Brüsselis vabariigi sünnipäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Brüsseli teise Euroopa kooli eesti õpilased tähistasid neljapäeval Eesti sünnipäeva. Kodumaast kaugel elades võib see muutuda iseäranis armsaks unistustemaaks.

Koolilapsed heiskasid kooliõuel Eesti riigilipu ja rääkisid kodumaast: suitsupääsuke ja täpiga tähed, kohukesed ja taaraautomaadid, asjaolu, et lapsed võivad vabalt üksi õues ringi käia, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eestisse minek on oodatud sündmus.

"Kuidagi mõnus on. Kohe tunnen, et on värske õhk ja kui on näiteks talvel, siis on lumi ja kõik. Mulle meeldib see, kuidagi palju mõnusam on kõik see tunne," rääkis Saskia Tedre.

"Kui ma ei käi seal kaua, siis see tõesti puudub mul ja ma olen väga õnnelik, kui ma sinna tagasi lähen," ütles Silvia Spasova.

"See ongi see, et mida kaugemal olla kodumaast, seda rohkem seda idealiseerib - seda ma olen tähele pannud. Aga see on tõesti niimoodi, et saab minna maasikaid korjama metsast ilma, et nad oleksid täiesti rõvedad, saab seeni korjata, saab peaaegu kõike teha. Ja seal on ka meri, mida siin Brüsselis ei ole," rääkis Uku Priit Paroll.

"Eestis on palju rohkem metsi ja puid ja mulle väga meeldib. See on väga naturaalne," ütles Matis Hogenhuis.

"Minu meelest Eestimaa on kõige ilusam maa üldse. See loodus on nii ilus ja eesti keel on väga ilus. Ma tahaksin väga Eestis elada," rääkis Maria Laht.

"Ma ei tea, kas see on õige või vale, aga ma tõesti tunnen, et ma olen nagu tükk Eestit. /.../ Kui ma olen Belgias, siis siin on suvised ilmad - T-särgi ilm - ja kui ma lähen Eestisse, siis peab panema jope selga ja lume sees sumpama. See on nii tore," rääkis Iris Ariko.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: