Rootsi politsei raport tõi välja suured turvariskid Arlanda lennujaamas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Scand/Scanpix

Rootsis avalikkuse ette lekkinud politseiraporti kohaselt on Stockholmi Arlanda lennujaamas tulnud kontrolli käigus välja tõsiseid turvariske ja julgeolekut puudutavaid puudujääke.

Raportis märgitakse, et lennujaamas töötavatel isikutel on olnud lähedasi sidemeid organiseeritud kuritegevusega ning mitmeid töötajaid on mõistetud kohtus süüdi narkootikumide smugeldamises. Samuti leidis äramärkimist, et näiteks ühel motojõugu Põrguinglid täisliikmel oli oma tööülesannete tõttu ligipääs lennurajale, vahendas Yle.

Ajaleht Expressen on raporti sisuga tutvunud ja kirjutab, et kuritegelike organisatsioonidega seotud isikud on olnud lennujaamas tööl ka turvakontrolli ametikohtadel. Võimude hinnangul suurendab see riski, et keelatud ained või esemed jõuavad reisilennukitesse.

Raport leiab, et ka passikontrolli ja valvekaamerate valdkonnas on vigu, mida tuleks parandada. Rootsi politsei hinnangul on eelpool mainitud põhjustel Arlanda lennujaam väga haavatavas seisus ka terrorismi silmas pidades.

Aastas läbib Arlanda lennujaama umbes 25 miljonit reisijat.

Rootsi siseminister Mikael Damberg pole lekkinud raportit veel kommenteerinud. Politsei pressiesindaja aga ütles, et ei saa salastatud dokumenti kommenteerida.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: