Botswana valitsus kaalub elevantide küttimise keelu tühistamist ({{commentsTotal}})

Botswana elevant.
Botswana elevant. Autor/allikas: Imago/Scanpix

Botswana valitsus koostas raporti, mis teeb ettepaneku lõpetada neli aastat kehtinud keeld elevante küttida.

Jahimeestele antaks elevantide puhul korraldus valiklaskmiseks ehk kütitaks haigemaid ja nõrgemaid loomi, vahendas BBC.

Avalikkuses on tähelepanu äratanud ka raportis sisalduv soovitus hakata kütitud elevantide liha kasutama lemmikloomade toidukonservides.

Botswanas elab umbes 130 000 elevanti ja osa ametnikke ning asjatundjaid leiab, et see on sealse ökosüsteemi jaoks liiga palju. Lisaks tekitab see üha rohkem ohtlikke kohtumisi inimeste ja metsloomade vahel.

Teised aga leiavad, et pärast jahikeelu kehtestamist on turism märkimisväärselt kasvanud ning eelkõige tõmbab turiste ligi Botswana kui Aafrika metsikut loodust kaitsva riigi maine. Turism on Botswana majanduse tähtsuselt teine valdkond.

Natuke aega pärast 2018. aasta aprillis võimule saamist tegi president Mokgweetsi Masisi ministritele korralduse vaadata üle elevantide jahti puudutav keeld, mille tema eelkäija Ian Khama oli 2014. aastal kehtestanud.

Raporti jaoks kohtuti mitmete organisatsioonide ja kogukondadega. Enne soovituste rakendamist arutelu veel jätkatakse ning vajadusel teeb sellel teemal otsuse ka parlament.

Oktoobris on Botswanas valimised ning valitsusel tuleb leida tasakaal jahikeelu lõpetamisest huvitatud maapiirkondade valijate ning nende vahel, kes on mures Botswana turismitööstuse tuleviku pärast.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: