Kuberneri aed jääb lipuhesiamistseremoonia jaoks inimestele kitsaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lipu heiskamine kuberneri aias.
Lipu heiskamine kuberneri aias. Autor/allikas: Erik Peinar/riigikogu kantselei

Vabariigi aastapäeva hommik pühapäeval algab tuhandetele inimestele piduliku lipuheiskamisega Toompeal, kuid sealse Kuberneri aia kitsad olud võivad rahvarohkel üritusel õnnetuste korral takistuseks saada. Politsei ja päästeamet ütlevad, et on võimalike ohtudega arvestanud.

Pidupäeval võib juhtuda kõiksugu asju, alates provokatsioonidest, lõpetades mõne õnnetusega. Üritust turvava riigikogu valvegrupi juht Valter Pank ütles "Aktuaalsele kaamerale", et nad on inimeste ohutusele mõelnud.

"Väljas on sellel puhul ka rohkem korravalvureid, kes aitavad sel puhul ka inimestel ohutsoonist väljuda. Samuti on kohapeal kiirabi, kes vajadusel annavad esmaabi ka nendele, kellel lihtsalt rahvarohkes kohas hakkab halb," lausus Pank.

Pank tunnistas, et ala on kitsas ja nõuab oma tähelepanu. "Eks ta kindlasti takistuseks on ja üheks ohuks on ka see madal piire siin ääres, mille juurde me paneme lisatõkked, et siit keegi alla ei kukuks," lausus Pank.

Päästeameti ligipääs rahvarohkele Toompeale on ameti vastutava korrapidaja Tarmo Terepi sõnul sama keerukas kui mujal vanalinnas. "See pühapäeva hommik ei ole midagi teistmoodi, kui mõni suvine pärastlõuna, kus on tuhandeid turiste, on seal kohvikud, kõik muud. Selline olukord seal vanalinnas on meile teada küll ja me oskame sellega käituda," teatas Terep.

Lipuheiskamist korraldava riigikogu kantselei majandusosakonna juhataja Argo Koppel palub kõigil tulijatel olla kannatlik.

Näiteks autoga Toompeale pääsemine suletakse juba kell kuus kolmkümmend, nii et kes autoga tuleb, jätku Koppeli sõnul auto kaugemale. "Ja siis varuma aega, varuma aega ja olema teiste suhtes kannatlik."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: