Kõik Audru Tiigi elamupiirkonna inimesed saavad aasta lõpus ühisveevärgiga liituda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Audru osavalla Tiigi elamupiirkonna elanikud on aastakümneid elanud tsentraalse joogivee ja kanalisatsioonita. Eelmisel aastal sai kolmandik piirkonnast vee- ja kanalisatsioonitorustiku, selle aasta lõpuks tagatakse liitumisvõimalus ülejäänud 160 kinnistule.

Pärnu Vesi rääkis infopäeval Tiigi elamurajooni elanikele vee- ja kanalisatsioonitorustiku ehitustöödest ja liitumistingimustest. Kohalikud elanikud on neid töid juba ammu oodanud, vahendas "Aktuaalne kaamera"

"Selle aasta lõpuks võiks seal asumis olla ühisveevärgi ja kanalisatsiooni ehitus lõpetatud. Pärnu Vee poolt on liitumine tasuta, sest sisuliselt kompenseerib Pärnu Veele selle ehituse Pärnu linn," selgitas Pärnu Vee juhataja Leho Võrk.

Ehitusfirma rajab torustiku kinnistu piirini, sealt kuni hooneni paneb torud inimese valitud ehitaja ja seetõttu pole ka teada, kui palju see konkreetsel juhul maksma läheb. Osa majadest asub tänava ääres, teised aga kaugemal ja neile on töö palju kallim. Täpseid hindu keegi siiski ei tea.

"Päris täpselt ei tea, aga minul on sellised andmed, et üks meeter maksab umbes 80 eurot. Kaevamine, pluss torud, aga mis sinna veel juurde tuleb, seda ei tea," rääkis Aroonia tänava elanik Dorrit Saat, kes on siiski õnnelik, et kanalisatsiooniga liitumise võimalus tekib.

Samuti Aroonia tänaval elav Ants Marjak ütles, et temal võib liitumine maksma minna umbes 1500 eurot. "Kõik need torud ja värgid sisse panna. Mul on siin 30 meetrit majani," sõnas ta.

Vee- ja kanalisatsioonitorustikku Tiigi elamurajooni hakkab rajama Merko Infra. Tööd lähevad maksma ligi 900 000 eurot.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: