Ahhaa keskus on pärast remonti taas avatud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärast kuudepikkust remonti avati Tartus pühapäeval taas teaduskeskus Ahhaa ja seda piduliku punase vaiba tseremooniaga. Uuenenud maja avamise puhul oli külalisi tervitamas ka üsna harukordne tegelane - robot Oskar.

Õigupoolest on Oskareid Ahhaas kaks: üks on umbes 18 aastat vana Ameerikast pärit Oskar ja teine on Ahhaa oma majas sündinud viieaastane Oskar. Mõlemad tuuakse välja vaid eriti pidulikel puhkudel. Keskuse taasavamisel oli külalisi tervitama pandud just noorem vendadest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nägin Robot Oskarit. Ta küsis minu käest küsimusi ja oli hästi lahe. Ta ütles, et mul on ilus kikilips," rääkis külastaja Otto. "Tema ütles, et tema on 95-aastane ja mina ütlesin, et mina olen üheksaaastane, siis ta vastas, et siis mul tuleb ju varsti suur juubel," lisas Otto.

Ahhaa maja oli alguses projekteeritud vastu võtma kõige rohkem 100 000 inimest aastas. Kuna tegelikult külastab teaduskeskust igal aastal vähemalt poole rohkem inimesi, ühendati remont ka laiendustöödega.

"Ahhaa on juba peaaegu kaheksa aastat lahti olnud ja meie juurest on läbi käinud 1,8 miljonit inimest. Lihtsalt meie maja hakkas väsima ja tuligi teha karm otsus, et maja tuleb ära remontida ja selle käigus ka mõned kohad ümber ehitada," selgitas Ahhaa teaduskeskuse juhataja Andres Juur.

"Siin on ehitatud juurde palju asju. Näiteks need autod, kus saab sõita," rääkis Getter.

Kuigi remont on nüüd valmis, ei ole kõik uued eksponaadid veel teaduskeskusesse kohale jõudnud.

"Meil on siin taustal tööstusrobotid ja ka uued laboratooriumid, mida enne oli üks, nüüd on kaks. Meie juurde tulevad näiteks merihobukesed, nii et kes ei ole näinud neid väikeseid vee sees elavaid hobusepeaga elukaid, siis neid saab varsti meie juures näha. Ja meie juurde tuleb kindlasti ka tehnoloogiaeksponaate," kirjeldas Juur.

Teaduskeskuse remont kestis veidi vähem kui kaks kuud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: