Vene vanglates on meeste suremus kolm korda väiksem kui vabaduses ({{commentsTotal}})

Viin. Illustratiivne foto.
Viin. Illustratiivne foto. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Venemaa vanglates on meeste suremus kolm korda väiksem kui vabaduses, osutavad föderatsiooninõukogu sotsiaalkomisjoni materjalid.

"Meeste suremus kinnipidamiskohtades on kolm korda väiksem kui vabaduses. Tõuseb küsimus Vene meeste vabaduse kvaliteedist, eluviisist ja -kohtadest," seisab föderatsiooninõukogu sotsiaalkomisjoni materjalides, mis jõudsid Interfaxi.

Mõningail andmeil võib 38 protsenti tööealise elanikkonna surmadest Venemaal olla seotud alkoholiga.

"Alkoholi panus eluea lühenemisse on naiste puhul 17 aastat, meestel 40 aastat. 44 protsenti Vene mehi pensionieani ei ela," seisis dokumentides.

7. veebruaril ütles Venemaa tervishoiuminister Veronika Skvortsova, et tööealiste meeste suremus on 3,5 korda suurem kui naistel, eelkõige alkoholi tõttu.

"70 protsenti surmadest on seotud otse või kaudselt alkoholiga. See on märgatavalt vähenenud - muutunud on alkoholiturg, vähem on surrogaate ja mürke. Kuid kogunevad vaegused - tsirroosid, maohaavad, tüsistused, pankreonekoosid, varane ateroskleroos, varane hüpertooniatõbi..." loetles Skvortsova raadioeetris alkoholiga seonduvaid meeste surmapõhjusi. Ta märkis, et tööealiste meeste suremus on 750 surma 100 000 elaniku kohta.See on 3,5 korda suurem kui samaealiste naiste seas (203 surma 100 000 elaniku kohta).

18. veebruaril öeldi alkoholipoliitikakeskusest Interfaxile, et 2018 aastal suri Venemaal alkoholimürgitusse 5568 inimest (18 protsenti vähem kui 2017. aastal). Seda on 3,8 inimest 100 000 elaniku kohta.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: