Jõgevamaal hukkus tulekahjus 61-aastane mees ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Jõgeva vallas Vaiatu külas leidsid päästjad elumaja põlevast toast hukkunud 61-aastase mehe.

Kolmepäeval kell 11.12 teatati päästeametile, et Jõgevamaal Jõgeva vallas Vaiatu külas põleb elumaja. Kui päästjad kohale jõudsid, tuli ühekordse krohvitud palkmaja ühe poole välisuksest ja räästa alt paksu suitsu, teatas Lõuna päästekeskus.

Ruumidest olid välja saanud majaelanikust mees ja tema tuttav naine. Pääsenud andsid põlengust teada teises majapooles elavale mehele. Häirekeskusesse helistas ja päästjad kutsuski kohale tema.

Suitsusukeldumise varustuses päästjad sisenesid põlevasse majapoolde, kus põles kaks tuba ning kuumus oli ruumides juba suur. Ühest toast leiti hukkunud 61-aastane meesterahvas. Tulekahju kustutati paari tunniga ning päästjatel õnnetus ära hoida tule levik pööningule ning teise majapoolde. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Päästjad olid põlenud majas mõned aastad tagasi käinud kodukülastusel, et selle elanikele tuleohutusnõu anda. Kuigi elektripaigaldised olid vananenud ning maja ise amortiseerunud, siis otsest tuleohtu põhjustavaid probleeme toona ei leitud.

Suitsuandur oli olemas ja kütteseadmed hooldatud. Siiski hakkas silma, et suitsetati siseruumides. Selgus, et kuigi põlenud majapooles oli hiljuti samuti suitsuandur olemas olnud, siis oli see elanikust mehe suitsetamise peale häiret andma hakanud ning viimane oli segava seadme seepeale laest alla võtnud.

Sel aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud juba üheksa inimest. Eelmise aasta samal perioodil oli tulesurmi kuus. Umbes pooled hukkunutega tulekahjudest põhjustab hooletu suitsetamine või suitsuga magama jäämine.  

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: