Tuhat inimest püüavad kosmonaudi harjutusega püstitada maailmarekordi ja teha heateo ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kolmapäeval võtsid Tallinna tehnikaülikooli aulas mõõtu spordisõbrad kosmonaudi harjutust tehes. 14. aprillil koguneb aga Tondiraba jäähalli seda harjutust tegema pea 1000 inimest, millega loodetakse püstitada maailmarekord ja samal ajal aidata üht abivajavat last.

Kosmonaudi harjutuse muudab raskeks see, et korraga töötab palju erinevaid lihasgruppe ja tänu hüpetele läheb pulss kiirelt lakke, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Intensiivsus, siin on hüpped, kätekõverdus, aeg, limiit on ka, et pead tegema palju kordusi," rääkis MyFitnessi treener Olga Prants, kelle hinnangul peaks füüsiliselt aktiivne inimene suutma neid harjutusi teha umbes 30.

"See on päris üldine harjutus, kompleksharjutus. Ükskõik, mis on su füüsiline vorm, kõik inimesed saavad seda teha," ütles Worldman Games'i peakorraldaja Arsen Arustamjan.

14. aprillil aga asuvad seda harjutust tegema umbes 1000 inimest ja seda spordihullust tehakse heategevuslikul eesmärgil - raha annetatakse operatsiooni vajavale lapsele.

Kolmapäeval võitis aga geenitehnoloogia magistrant Andra Moistus, kes tegi lõpuks lausa 711 kosmonaudi harjutust, millega ta lõi üle nii senise naiste kui ka meeste rekordi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: