Kõik erakonnad teevad kampaaniat viimase lubatud hetkeni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pühapäevaste Riigikogu valimiste eel on kandidaadid teinud kogu viimase päeva tänavatel ja Tallinnas ka trammis aktiivselt valimiskampaaniat.

Mitmed kandideerijad tunnistasid, et valimiste eelõhtul püütakse nende hääli, kes pole veel otsustanud, keda valida.

Poliitikute meelispaigad kampaania tegemiseks on need, kus on palju rahvast, nagu turud ja suured kaubanduskeskused.

Nõmme keskuses, turule viival kõnniteel on hommikul reas peaaegu kõigi erakondade valimistelgid, teisel pool teed on poliitikas uustulnukad Eesti 200-st.

"See esimene hetk, kui ma tänavale astusin, see esimene hetk tekitas kõhedust, aga see oli võib-olla murdosa sekund," tunnistas Eesti 200 kandidaat Lauri Hussar.

Turu lähistel on näha aga poliitikut, keda konkurentide sõnul on seal viimasel ajal märgata harva. Rainer Vakra ütleb, et tema poliitikasse jäämise otsustab valija.

"Mulle on meeldinud õppida. Kui ma olen kaks korda ülikooli lõpetanud, siis kindlasti õpin ka kolmandat korda, aga kindlasti ärme rutta sündmustest ette. Kool teeb otsuse ja siis on minu kord vaadata, mida teha. Poliitikas jätkamise otsustavad valijad, otsustavad ikkagi nõmmekad," leidis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kandidaat Vakra talle osaks langenud plagiaadisüüdistuste tulemusel.

Vakra bukletiga prouad lubavad tema poolt olla.

"Kui palud tema käest abi, ta kas teeb seda ise või siis suunab sind sinna, kust sa seda abi saad," põhjendavad Faina ja Luule oma eelistust.

Aga mida prouad plagiaadisüüdistusest arvavad?

"Ei tea, ei tea kellele ta kanna peale astus. Võib-olla unustas seda kannet teha, et ta võttis neid asju sealt," pakuvad prouad viitamist silmas pidades.

Vakra teeb turul kiire tiiru ja lahkub. Pikalt madala reitinguga maadelnud Isamaa poliitikud aga lubavad ka pimeduse tulles edasi agiteerida.
"Me kavatseme täna võistelda kõigi häälte eest viimase sekundini ehk me lõpetame kampaania 00.00, nii nagu seadus ja kord nõuab," lubab Isamaa kandidaat Urmas Reinsalu.

Urmas Reinsalut ja Urmas Paeta nimetab oma suurimateks konkurentideks Nõmmel ja Mustamäel Martin Helme. Tema hinnangul on aga paljudel valijatel juba valik tehtud.

"Aga neid viimase hetke valijaid on mingi 10-15 protsenti, kes ei ole oma eelistust teinud, kes ütleb "ma mõtlen, ma kaalun", ja nendel nööbi keerutamine annab hääli, ja iga hääl loeb," põhjendab viimase hetkeni agiteerimist Konservatiivse Rahvaerakonna kandidaat Martin Helme.

Urmas Paet kohtub valijatega Mustamäel. Kas aga unistab ta kohast Riigikogus või hoopis Euroopa Parlamendis?

"Kõige esimese etapina nüüd sõltub, mis edasi saab pärast valimisi, millised võimalused on Reformierakonnal uute valimise kontekstis. Ja kas ja kuidas mul võiks olla selles roll või mitte," jätab Reformierakonna kandidaat Paet otsad lahtiseks.

Reformierakonna põhirivaal teeb kampaaniat ka trammis. Kopli trammiga teeb tiire Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid, kes lubab valituks osutumise korral ametit vahetada.

"Jah, ma olen seda ka kõigile Põhja-Tallinnas öelnud, et midagi pole teha, Põhja-Tallinnas saab välissuhete ja rahvusvahelise kaubanduse suhetega, mis mind väga huvitavad, tegeleda kahjuks vähem," põhjendab Keskerakonna kandidaat Kaljulaid.

Valimisjaoskonnad avatakse pühapäeva hommikul kell 9.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: