Haanja maraton meeldib nii kohalikele kui ka Jaapanist pärit vabatahtlikele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Võrumaal anti stardipauk 44. Haanja maratonile, kus osales üle 600 suusasõbra. Kuigi oma profiililt on tegemist Eesti kõige raskema maratoniga, muudab selle eriliseks hoopis asjaolu, et maratoni korraldamisse annab panuse suur osa Haanjamaa inimestest ja ka vabatahtlikud Jaapanist.

Laupäeva hommikul ja sellele eelnenud ööl sadas värsket lund, nii et Haanja suusaklubi väikeksed 3-4. klassi lapsed pandi enne maratoni võistlejatele rada lahti sõitma.

"Ma pean rada sisse sõitma nende maratonisõitjate jaoks," ütles Haanja suusaklubi poiss Märt Viidu, kes kiitis head libisemist.

"Suusatajad läksid täna väga heale rajale, me sõitsime öösel, tegime selle raja kahe traktoriga, kuna rada oli väga külmaks läinud ja me ei suutnud ühe traktoriga seda piisavalt pehmeks freesida," ütles Haanja maratoni peakorraldaja Aare Eiche. "Kes Haanjas elavad, kõik on sellega mingil määral hõivatud ja annavad oma panuse sellesse vabatahtliku tööna."

Haanja kandist pärit vabatahtlik Aina Purgas põhjendas appitulemist igavusega: "No aga mis ma koduski teen, kodus on igav ja siin on seltskond hea."

Villa külast pärit vabatahtlik Aigar Piho ütleb, et Haanja maraton on neile nagu laulupidu: "See on nagu mõnel inimesel laulupidu, meil on samaaegselt ka külakokkutulek, et nii palju kui siin Villa külas inimesi on. Ega ma pole enam mitu aastat inimestele öelnud, et tulge nüüd, nad lihtsalt tulevad."

Haanja maraton meelitab vabatahtlikke kohale isegi Jaapanist.

"On tõesti külm, aga ka väga ilus ja meie jaoks on see väga erinev sellest, mis on Jaapanis - Jaapani kultuurist ja elustiilist. Aga me väga naudime siinolemist," põhjendas Anri, külaline kaugelt maalt.

44. Haanja maratoni võitis Sander Linnus.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: