Galerii: algasid riigikogu valimised ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pühapäeval kell 9 algasid riigikogu valimised ja kõik 451 valimisjaoskonda on avatud kuni kella 20-ni.

Valimispäeval saab hääletada üksnes oma kodukoha valimisjaoskonnas ning eelvalimiste ajal antud häält muuta ei saa. Hääletamiseks peab kaasas olema isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart, pass või juhiluba. Valijakaarti kaasa võtta pole tarvis.

Terviseseisundi tõttu või mõne muu mõjuva põhjusega on võimalik valimispäeval ka kodus hääletada. Selleks tuleb teha kirjalik taotlus oma elukohajärgsele jaoskonnakomisjonile või kutsuda hääletuskast koju telefoni teel hiljemalt täna kella 14-ks.

Eel- ja e-hääletamine kestis 21. veebruarist kuni 27. veebruarini ja seal osales 346 395 inimest ehk 39,3 protsenti valijatest. Valimispäeval ei saa enam eelhääletamisel ja e-hääletamisel tehtud valikut muuta.

2019. aasta riigikogu valimistel kandideerib 1099 kandidaati. Kandideerib kümme erakonda ja 18 üksikkandidaati.

Valimisi kajastavad ka ERR-i programmid. ETV-s algab kell 19.55 saade "Valimiste õhtu 2019", mida juhivad Liisu Lass ja Urmas Vaino. Pärast "Aktuaalset kaamerat" jätkub saade kuni 00.30-ni.

Kell 20 algab suur valimisõhtu ka Vikerraadios, kus saatejuhid on Mirko Ojakivi, Uku Toom, Anvar Samost ja Toomas Sildam. Tehakse otselülitusi erakondade peopaikadesse üle Eesti ning saade kestab kuni valimistulemuste selgumiseni.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: