Sildam: igas erakonnas leidub aatelisust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi/ERR

Igas erakonnas leidub aatelisust ja inimesi, kes usuvad, et sellest, mida nad teevad, on Eestile abi, ütles ajakirjanik Toomas Sildam saates "Hommik Anuga".

Sildam rääkis, et 13. riigikogus, mis nüüd lõpetab, on olnud varasemast rohkem reljeefsust ja karme sõnu, sest seal on olnud esimest korda EKRE fraktsioon ning ka Reformierakond oli 2016. aasta novembris pärast opositsiooni kukkumist väga morn ja nende sõnavõtud reljeefsed.

"Minu jaoks on see parlamendi suur saal, mida me teame, /.../ nagu teatrilava, kus igaüks etendab oma rolli, iga erakond, iga poliitik. Ja siis minnakse puhvetisse, istutakse ühe laua taga koos, minnakse korrus kõrgemale sigaretirõdule, seal teevad EKRE ja sotsid ühe prügikasti ümber suitsu. Minnakse alla keldrisse spordisaali, seal tõmbavad Keskerakond ja Reformierakond kõrvuti lõuga või teevad masinatel mingit liikumist," kirjeldas ta.

Samas leidub aatelisust Sildami sõnul igas erakonnas, kaasa arvatud neis, mida ta ise mingitel sisemistel põhjustel kunagi valimistel valida ei suudaks.

"Ka nendes erakondades on inimesi, kes usuvad, et see, mida nad teevad, on täiesti õige, sellest on Eestile kasu ja abi. Mitte kõik nad ei mõtle küüniliselt, et ma võin seda juttu ju rääkida, see läheb valijatele peale, aga tegelikult mõtlen hoopis midagi muud," lausus ajakirjanik.

Ta märkis, et on teinud mõned intervjuud esimest korda kandideerivate inimestega ja nende seas on väga vahvaid inimesi, kes juhul, kui saaksid riigikokku valitud, annaksid sellele väga palju juurde.

Neile, kes pole veel valimas käinud, ütles Sildam, et meil on 1099 kandidaati ja kümme erakonda - seega pole võimalik, et kui kas või natukene süveneda, ei leia mitte kedagi, kelle poolt oma ringkonnas hääl anda.

"Ainuke soovitus, mida öelda, et kui te ei vali, siis valivad teised teie eest. Nii et minge valima!" soovitas Sildam.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: