Belgia kohus mõistis Prantsuse kodaniku süüdi mõrvades juudimuuseumis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Yves Capelle/Reuters/Scanpix

Belgia kohus mõistis neljapäeval Prantsuse kodaniku Mehdi Nemmouche'i süüdi Brüsseli juudimuuseumis toime pandud nelja inimese terroristlikus mõrvas.

Prokuröride sõnul oli see rünnak esimene Euroopas, mille pani toime Süüria sõjast kodumaale naasnud džihadist. Kohus määrab karistuse reedel. 

Süüdistuste kohaselt tungis 33-aastane Nemmouche muuseumi 2014. aasta 4. mail ning lasi maha neli inimest. Surma said Iisraeli abielupaar, muuseumi belglasest töötaja ja prantslasest vabatahtlik.

Süüdi mõisteti ka 30-aastane prantslane, kes kohtu andmeil hankis Nemmouche'ile relvi.

Advokaadid eitasid Nemmouche'i süüd. Kaitsjate väitel sattus nende klient vandenõusse, mille sihtmärk oli Iisraeli luureamet Mossad.

Vaidluse keskmes on abielupaar Miriam ja Emmanuel Riva, kes olid rünnaku esimesed ohvrid. Advokaatide sõnul olid nad Iisraeli luuretöötajad, kelle mõrvas seni teadmata mees.

Miriam Riva töötas tõepoolest Mossadis, kuid raamatupidajana. 

Enne muuseumirünnakut oli Nemmouche Prantsusmaal korduvalt kinni istunud. Väidetavalt radikaliseerus ta vanglas ja käis Süürias äärmusislamistide ridades võitlemas. 

Teise kohtuasja raames süüdistatakse Nemmouche'i nelja prantslasest ajakirjaniku röövimises ja piinamises 2013. aastal Süürias. See kohtuprotsess algab Prantsusmaal hiljem. 

Praeguse süüdistuse kohaselt ähvardab teda eluaegne vanglakaristus. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: