Bigbanki uueks juhatuse esimeheks sai Martin Länts ({{commentsTotal}})

Martin Länts
Martin Länts Autor/allikas: Bigbank

Bigbank AS-i uueks juhatuse esimeheks valiti alates 15. märtsist senine juhatuse liige Martin Länts.

Juhatuse liikmetena jätkavad finants- ja tehnoloogiavaldkonna eest vastutav Sven Raba ning riskivaldkonna eest vastutav Mart Veskimägi. Juhatuse neljas liige Pavels Gilodo lahkus Bigbankist 28. veebruaril.

Panga nõukogu esimees Parvel Pruunsild ütles, et Martin Länts on ennast Bigbankis tõestanud võimeka juhina.

"Vastutusvaldkondade ümberjagamise tulemusena võttis ta enda kanda põhirolli panga filiaalide juhtimisel kõikides tegevusriikides, mistõttu panga nõukogu kinnitas ta ka uueks juhatuse esimeheks," lausus Pruunsild.

Länts ütles, et Bigbankil on potentsiaali kasvada nii praeguses üheksas tegevusriigis kui ka uutel turgudel ning kindlasti soovib pank turuosa tunduvalt juurde võita ka koduturul Eestis.

Länts töötab Bigbankis alates 2013. aasta augustist ning tal on üle 15 aasta kogemusi müügi-, turundus- ja kliendisuhete juhtimise valdkonnas. Seni oli Länts Bigbanki juhatuse liige, kes vastutas grupi kliendisuhete ja tootejuhtimise eest, varem on ta töötanud ka panga Eesti äriüksuse juhina.

Eesti kapitalil põhineval tarbimislaenudele ja tähtajalistele hoiustele keskendunud Bigbankil on lisaks tegevusele Eestis filiaalid Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Hispaanias ning pank pakub piiriülese teenusena oma tooteid ka Austrias, Saksamaal ja Hollandis.

Bigbanki varade maht on 528,5 miljonit eurot ning eelmise aasta lõpuks oli kontsernil kokku ligi 125 000 laenulepingut, neist Eestis 31 000. Pangas töötab 436 inimest.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: