Fotod: vahipataljoni ja mereväe ajateenijad andsid truudusetõotuse ({{commentsTotal}})

Aasta algul sõjaväepolitsei vahipataljonis ja mereväes teenistust alustanud ajateenijad andsid reedel Jüriöö pargis truudusetõotuse, mis tähistas sõduri baaskursuse lõppemist.

Ligi 170 vande andnud ajateenijat on kolme kuu jooksul omandanud teadmised sõduri põhioskustest. Tulenevalt vahipataljoni ülesannete eripäradest läbisid sõdurid ka aukompanii erialakursused ning on täitnud presidendi auvahtkonna ülesandeid Kadriorus.

Pärast truudusetõotusele järgnevat nädalast puhkust suunduvad ajateenijad erialakursustele autojuhi, nooremallohvitseri või relvastuse erialadele.

Vahipataljonis baaskursuse läbinud mereväe ajateenijad alustavad õpinguid sidepidamise, miinitõrjerelvastuse, kokk-parameediku, motoristi või elektriku erialadel, et valmistuda teenistuseks sõjalaevadel.

Vahipataljon on spetsialiseerunud sõjaväepolitseiüksuste väljaõpetamisele. Lisaks täidab väeosa kaitseväelisi esindusfunktsioone, tagades presidendi kantselei auvahtkonna ning pannes välja aukompaniid kaitseväes peetavateks ja riiklikeks tseremooniateks.

Alates 2015. aastast paikneb sõjaväepolitsei vahipataljon koos mereväe üksustega Põhja-Tallinnas asuvas Miinisadama linnakus.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: