Koduta inimesed otsisid kauneima kõlaga eestikeelset sõna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna sotsiaaltöökeskus tähistab eesti keele aastat nii etluskonkursi kui kauneima emakeelse sõna konkursiga, millest võtavad osa majutusüksuste elanikud ehk inimesed, kellel puudub päris oma kodu. Üks konkurss on juba lõppenud ning oma koduta inimeste arvates on kõige kaunim emakeelne sõna "armastus".

Risto on üks neist, kes luges saalitäe kuulajate ees luuletust ning tema lemmikluuletaja on Jaan Kaplinski.

"Valgus ei saagi vanaks, valgus on ikka uus. Valgus on see, mis paistab kaugel tunnelisuus," tsiteeris Risto. "Ma olen praktiliselt kõiki tema luuletusi lugenud. Ütleme, et ma olen seotud kirjanduse ja luulega."

Tallinna sotsiaaltöökeskuse keelepäeval loeti Alliksaart, Karevat ja paljude teiste luulet, esinejate rida oli päris pikk.

Mõnel läks hästi, mõni närveeris nii, et prillidki ununesid maha. Kuulajad elasid sõbralikult kaasa igale üritajale.

"Sellist sotsiaalset koosolemist, seda ongi nendel vaja - seda oskust, et osata olla inimeste hulgas, osata esineda. See on ka üks meie töö eesmärk neile seda võimaldada ja õpetada ja tundub, et see neile meeldib," tõdes keskuse direktor Kersti Põldemaa "Aktuaalsele kaamerale".

Küsimus lemmikraamatust paneb majutusüksuses elava kirjandust armastava Koidu ohkama.

"Oi jummal, neid on palju! Alates Jules Verne'ist ja Dumas'st. Meeldib Karl Ristikivi Eesti omadest. Praegu ma loen ühte raamatut, mida ma pole ammu lugenud, aga mida on alati meeldiv uuesti lugeda, see on "Mõõgaga mõõdetud maa"," tutvustas Koit.

Kauni eestikeelse sõna konkursile esitati 164 sõna. Nende hulgas olid "abielu", "raha" ja "aitäh", aga ka "kevad", "kiisu" ja "piilupart". Keegi arvas, et kaunilt kõlab "Koorti kits". Ilusaks arvati ka nimed Elviira ja Kersti. Kõige kaunim sõna oli majutusüksuste elanike arvates aga "armastus".

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: