Virumaa politseinikud muudavad jalakäijad helkurpihusti abil nähtavaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Virumaal on politsei valmis pimedal ajal helkurita liiklejatele laskma peale helkurpihustit, mis riideid ei riku. Kui liiklejatele politseinike idee meeldib, siis on võimalik, et seda hakatakse kasutama kõikjal Eestis.

Ida- ja Lääne-Virumaal ehk Ida politseiprefektuuri territooriumil testitakse helkurpihustit, mida pimedas liiklejatele nende nõusolekul peale pihustatakse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui meil ei ole helkurit, mida inimesele anda, et tagada tema ohutust, kui me ei saa teda viia koju, kui ta kõnnib teel ja tal helkurit ei ole, siis ühe variandina võime me pakkuda talle tema nähtavamaks tegemiseks kasutada seda spreid. Ennekõike on politsei ülesanne tagada ohutus, me peame pakkuma erisuguseid variante," selgitas Jõhvi politseijaoskonna välijuht Sergei Matotškin.

Nii-öelda musta nuku katsetega on tõestatud, et pimedal ajal on valgustamata ja tumedas riides jalakäija heal juhul nähtav 30 meetri kauguselt. See distants pole aga maanteel piisav, et autot pidama saada.

Nii tekkiski Ida prefektuuri politseinikel idee, et ühe lisavõimalusena pakkuda liiklejatele enda nähtavaks tegemiseks helkurpihustit. Politseinike kasutatav pihusti on saadaval ka kauplustes. Sel on mitmeid kasutusvõimalusi ja peale inimeste võib sellega helendama panna ka loomi.

"Ühe variandina võib seda spreid kasutada ka jalgratta nähtavamaks tegemisel. Variante on hästi palju," tõdes Matotškin.

Politseinikud toonitasid, et riietelt kiiresti maha kuluv helkurpihusti on ajutine abimees ja see ei asenda pimedal ajal kohustusliku helkuri kasutamist.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: