Tallinna Ülikool tunnustas oma sajandi vilistlasi
Tallinna Ülikool (TLÜ) tähistab esmaspäeval oma päeva ning rektor Tiit Land kuulutas sel puhul välja Eesti ühiskonda, haridusse ja kultuuri panustanute nimed, keda ülikool tunnustas nimetusega sajandi vilistlane.
Sajandi vilistlased said ülikoolilt aukirjad ning ülikooli rinnamärgid.
Põhjus, miks sajandi vilistlased umbes 60 000 ülikooli lõpetanu seast just sel aastal välja valiti, on tõsiasi, et sada aastat tagasi algas Tallinnas järjepidev õpetajate koolitamine, mis andis ühe aluse nii haridusinnovatsioonile kui ka Tallinna Ülikooli visioonile.
Vilistlase nimi ja kooli lõpetamise aasta:
Aksel Telgmaa 1956
Allan Puur 2000
Andres Avarand 1998
Angela Arraste 2009
Anneli Habicht 2015
Ants Antson 1975
Anu Välba 1998
Ave Kumpas-Maior 1960
Birgy Lorenz 2017
Darja Saar 2008
David Vseviov 2003
Dimitri Mironov 2008
Edgar Schlümmer 2004
Elmar Vaher 2016
Endel Noor 1993
Evar Riitsaar 1994
Eve Eisenschmidt 2006
Haide Männamäe 1993
Hannaliisa Uusma 2011
Hasso Krull 1998
Heikki Ernits 1975
Hele Kiisel 1977
Ilmar Tomusk 1989
Jaagup Kreem 1995
Jaak Kilmi 1998
Jaak Salumets 1978
Jaan Tootsen 2000
Jaan Rannap 1956
Janne Andresoo 1996
Joonas Hellerma 2009
Juhan Paadam 1976
Kaia Iva 1986
Kalev Pihl 2002
Karin Lukk 2009
Katrin Poom-Valickis 2008
Krista Loogma 2004
Krista Kerge 2003
Kristina Viirpalu 2007
Kristjan Port 1982
Larissa Jõgi 1982
Lauri Leppik 2006
Lembit Andresen 1957
Lembit Türnpuu 1957
Lennart Lennuk 2010
Liis Läll 2004
Luule Sakkeus 2000
Lydia Rahula 1973
Maarja Vaino 2011
Madis Lepik 1982
Maia Muldma 2004
Mailis Reps 1998
Mare Müürsepp 2005
Marek Link 2006
Marge Unt 2007
Margus Viher 1996
Marika Vaarik 1991
Marko Reikop 1991
Mart Taniel 2005
Mart Laanpere 2013
Mart Mäe 2010
Mart Kuurme 1997
Martin Ehala 1990
Merle Karusoo 1999
Mikk Marran 2003
Olavi Pihlamägi 1971
Olivia Saar 1959
Ott Lumi 2005
Peeter Jalakas 1987
Piret Mõistlik 2001
Rait Kuuse 2002
Raivo Suviste 1980
Reet Linna 1968
Reili Argus 2008
Rein Virkus 1955
Renee Nõmmik 1984
Roomet Leiger 2008
Saale Kibin 2003
Saskia Kask 2011
Sirje Virkus 1997
Sirje Almann 1995
Sulev Keedus 1979
Sven Lõhmus 1994
Teibi Torm 2011
Tiina Meeri 1977
Tiina Hiob 1999
Tiina Tiit 1991
Tiit Karuks 1970
Tiit Kõrvits 2004
Tõnis Stamberg 2004
Tõnis Saarts 2017
Toomas Tross 1992
Toomas Kirss 1984
Toomas Tõniste 1996
Toomas Tõnise 1976
Triin Ruumet 2014
Üllar Kerde 1976
Uno Loop 1980
Urmas Ott 1979
Urmas Vadi 2002
Vladislav Koržets 1974
Toimetaja: Mirjam Mäekivi