Konkurentsiamet alustas Kv.ee ja City24.ee suhtes järelevalvemenetlust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kinnisvaraportaalid.
Kinnisvaraportaalid. Autor/allikas: ERR

Konkurentsiamet sai jaanuaris mitmelt kinnisvarabüroolt kaebuse portaalide Kv.ee ja City24.ee kohta ning alustas nüüd nende suhtes järelevalvemenetlust.

Konkurentsiameti välis- ja avalike suhete osakonna juhataja Maarja Uulits ütles ERR-ile, et menetluse eesmärk on välja selgitada, kas kahel portaalil on turgu valitsev seisund ning kui see peaks nii olema, siis kas nende viimasel ajal läbi viidud hinnatõusud ja piirangud teatud XML-formaadis ühenduse kasutamisele on seaduslikud. 

Amet teavitas portaale 4. märtsil menetluse alustamisest ja esitas nõude jagada selgitusi.

"Menetlus on alles algusjärgus ning amet ei ole lõplikke seisukohti kujundanud," sõnas Uulits.

Pindi Kinnisvara, Uus Maa, Domus Kinnisvara, CKE Kinnisvara ning väiksemaid kinnisvarabüroosid esindav Vesper Kinnisvara esitasid jaanuaris konkurentsiametile taotluse algatada Eesti Meedia gruppi kuuluvate kinnisvaraportaalide KV ja City24 taga peituvate ettevõtete AS Kinnisvaraportaal ja OÜ AllePal suhtes järelevalvemenetlust seoses ligi neljakordse hinnatõusuga viimase kahe aasta jooksul.

Kaebajate teatel tõstsid mõlemad portaalid kinnisvarakuulutuste avaldamise hindu lühikese aja jooksul ligikaudu neli korda, kusjuures hinnad hakkasid tõusma siis, kui Postimees Grupp ehk endine Eesti Meedia omandas mõlemas firmas sajaprotsendilise osaluse.

Lisaks ei pea kinnisvarafirmad õiglaseks seda, et Kv.ee ja City24.ee seavad takistusi kuulutuste sisestamisele XML-feed'i kaudu.

"Sisuliselt tähendab see seda, et kui City24 ja Kv-sse saab kuulutuse sisestada üheaegselt, siis konkureerivasse portaali sisestamine on keelatud ning eraldi sisestamiseks peame büroos tegema väga palju lisatööd," ütles väikebüroode esindaja Kristi Joosu Vesper Kinnisvarast.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: