Ettevõtted leiutavad grillgaasi müügiks pakiautomaatide-laadseid lahendusi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Gaasiautomaat.
Gaasiautomaat. Autor/allikas: AGA

Gaasiettevõte AGA on Tallinnasse paigaldanud kolm automaati, kust saab grillgaasiballoone osta ja tühje balloone ära anda, konkurent Alexela ei pea niisugust investeeringut tasuvaks, kuid on välja töötanud nutika gaasijaama. Mõlemad ettevõtted võrdlevad oma uuendusi pakiautomaatidega.

AGA-l on kolm grillgaasiballoonide automaati, kust saab osta küpsetamiseks ja grillimiseks mõeldud vedelgaasi.

AGA digitaalse kommunikatsiooni juht Marii Martinson rääkis ERR-ile, et teenusega taheti turule tulla juba mulluse grillihooaja hakul, kuid tehnilistel põhjustel lükkus see edasi ja alustati möödunud suve teises pooles.

"Selle põhimõte on nagu pakiautomaadil, aga kuna gaasiballooni ei saa pakiautomaati panna, on meil oma lahendus. Sinna saab ka tühje balloone tagastada," selgitas ta.

Nüüd jälgibki ettevõte, kui edukalt esimesed kolm automaati kasutusele lähevad ja selle põhjal tehakse otsused ka järgmiste automaatide ostmiseks.

"Meie plaan on loomulikult laieneda. Veel ei ole selle investeeringu kohta kinnitust, aga tahaksime, et see võrgustik laieneks ka mujale Eestisse," kinnitas Martinson. "Kui suurelt ja laialt investeerida otsustatakse, seda näitab kevadeaeg."

Martinson lisas, et kuna niisugune automaat ei ole jalgratta leiutamine, vaid loogiline mugavusteenus, siis usub ta, et tulevikus muutub see tavaliseks ja levinud teenuseks.

Lisaks on AGA-l ka mobiilirakendus Gas 24/7, mille kaudu saab gaase ja gaasiballoone iseteeninduspunktidest osta ja rentida.

Alexela turundusjuht Kaire Paavo ütles, et nad tervitavad igati turule tekkivaid uusi ja innovaatilisi lahendusi, mis tarbijate elu lihtsustavad. Mõni aeg tagasi tehti tema sõnul ka Alexelas arvutusi, kuid selgus, et selliste kappide soetamine valmislahendusena poleks nende jaoks mõistlik ja tasuv investeering.  

"Seepärast otsisime muid lahendusi ning tänaseks oleme iseseisvalt ilma riigipoolse abi ja fondide toeta arendanud oma unikaalse nutika gaasijaama. See toimib samuti analoogselt paikautomaatidega, kust saab igal ajal balloonigaasi osta nii grillimiseks kui ka majapidamisse," kirjeldas ta.

Paavo lisas, et seda lahendust on juba aasta jagu testitud ja katsetatud ning praeguseks on jõutud nii kaugele, et esimesed kapid suunatakse klientide kasutusse maikuus. Need paigutatakse Alexela automaattanklatesse.

Propaan AS, kelle balloonides grillgaasi müüvad muu hulgas näiteks Olerexi ja Circle K tanklad, ei soovinud enda plaanide kohta kommentaare jagada.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: