Narkokuritegevuses süüdistatud jõuk läheb kohtu ette ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Prokuratuuri vapp.
Prokuratuuri vapp. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigiprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistatakse üheksat meest narkokuritegude toimepanemise eesmärgil loodud kuritegeliku ühenduse moodustamises.

Süüdistuse kohaselt juhtis 38-aastane mees alates 2015. aasta kevadest kuritegelikku ühendust, mis pani toime narkokuritegusid, teatas riigiprokuratuur. Kaks aastat hiljem liitus süüdistuse kohaselt kuritegeliku ühendusega ka 42-aastane mees, kellest sai kuritegelikus ühenduses esimese mehe kõrval ühenduses madalama astme juht, nn brigadir. Süüdistuse kohaselt kuulus kuritegelikku ühendusse lisaks neile ka mehi vanuses 22-63 eluaastat.

Kokku kuulus 2018. aasta oktoobriks süüdistuse kohaselt kuritegelikku ühendusse tosin meest, kellest kolm on vahi all.

Riigiprokurör Vahur Verte täpsustas, et kahe mehe osas kohtueelne menetlus jätkub. "Ühe kahtlustatava osas toimub esmalt teise kriminaalasja raames menetlus välisriigis, teine kahtlustatav on kuulutatud rahvusvaheliselt tagaotsitavaks." Prokurör täiendas veel, et kolmandale mehele on prokuratuur juba varem eraldi kriminaalasjas süüdistuse esitanud.

Verte tõdes, et ka nimetatud kuritegelikku ühendust võib kohtueelse menetluse käigus kogutud tõendite pinnalt iseloomustada kui klassikalist vene vangla subkultuurist tärganud nn kirjutamata arusaamadest juhinduvat, sisemise hierarhia ning nö ühiskassaga kuritegeliku ühendust.

Üheksast mehest viiele on esitatud täiendavalt süüdistus suures koguses narkootiliste ainete ebaseaduslikus käitlemises ning ühele lisaks ka tulirelva ja helisummuti ebaseaduslikus käitlemises.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi keskkriminaalpolitsei ning juhtis riigiprokuratuur.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: