Merehätta jäänud Norra kruiisilaev jõudis sadamasse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1553439000000 | amCalendar}}

Tormise ilmaga laupäeval Trondheimist lõunas hätta sattunud Norra ristluslaev Viking Sky jõudis pühapäeval puksiiri abil Lääne-Norra Molde sadamasse, pardal üle 900 kergendust tundva inimese. Sadamasse kogunenud rahvahulk võttis aluse vastu aplausiga.

Viking Sky reisijad saadetakse lennukitega kodumaale, teatas laevafirma pühapäeval.

Esimesed laevalt evakueeritutest asuvad koduteele juba pühapäeval, ütles firma Viking Cruises.

Laevalt oli helikopteritega päästetud 479 reisijat, 20 neist vajas arstiabi. Viking Sky pardale jäi veel 436 reisijat ja 458 meeskonnaliiget.

Hätta sattunud Norra kruiisilaevalt on päästetud üle 450 reisija

Päästetöötajad jätkasid pühapäeval ristluslaevalt helikopteritega 1300 reisija ja meeskonnaliikme päästmist.

Kruiisilaeval Viking Sky tekkis laupäeva õhtupoolikul Møre og Romsdali rannikust kahe kilomeetri kaugusel tormisel merel mootoririke. Kapten saatis hädakutsungi ja palus abi.

Võimud otsustasid hakata äärmiselt rasketes tingimustes inimesi helikopteritega päästma, selle asemel, et nad pardale ohtlikku olukorda jätta.

"Me otsustasime inimesed pigem maale tuua, kui laeva pardale jätta," ütles poitseiülem Tor-Andre Franck.

Pühapäeva varahommikul õnnestus meeskonnal laeva neljast mootorist kolm tööle saada. 

Kruiisilaeva juurde saadeti viis helikopterit, rannavalve ja veel üks päästealus. Helikopter sai võtta iga reisiga peale 15-20 inimest.

Kopterilende jätkati ka pühapäeva hommikul.

"Ma ei ole elus midagi nii hirmsat näinud," ütles laeva pardalt päästetud reisija Janet Jacob. "Helikopterisõit oli kohutav. Tuul oli nagu tornaado."

Ka laeva pardal ei tundunud meediasse jõudnud piltide põhjal just turvaline. Laev kõikus tormis tugevalt ning paiskus üles-alla.

"Me istusime just hommikusöögilauda, kui asjad hakkasid kõikuma... See oli tõeline kaos," rääkis ameeriklane John Curry Norra meediale.

Viking Sky jäi hätta teel Tromsøst Stavangeri, mis on varemgi mitmele laevale saatuslikuks saanud. Kümne meremiili pikkune rannikulõik on madal ning täis arvukaid väikesaari ja kaljusid.

Norra firma Viking Ocean Cruisers käsutuses olev Viking Sky on 2017. aastal meresõite alustanud uus ristluslaev, mis mahutab 930 reisijat. 

Laeval oli inimesi 16 riigist.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: