Nõmme tuletõrjedepoos käib põhjalik ümberehitus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Nõmme tuletõrjedepoo ümberehitus. Autor/allikas: ERR

Nõmme tuletõrjedepoos algas tuleva aasta suveni kestev remont, mille käigus amortiseerunud hoonet korrastatakse ja laiendatakse. Ehitustööde ajaks kolisid päästjad Vääna tänavale.

Alates möödunud nädalast on Nõmme tuletõrjedepoost möödujad võinud märgata, et käimas on hoogne lammutamine. Nimelt alustas Riigi Kinnisvara AS seal ümberehitust, sest vana hoone oli üsna amortiseerunud.

"Hoonet natuke ka laiendatakse, aga nende sisehoovi arvelt," selgitas Nõmme linnaosavalitsuse avalike suhete nõunik Jukko Nooni. "Eesmärk on jälgida olemasolevat arhitektuurikeelt ning uusi elemente lisatakse minimaalselt. Hoone tänavapoolsed fassaadid säilitavad senise mahu."

Uues päästehoones paranevad energiatõhusus ja sisekliima ning katusele paigaldatakse päikesepaneelid. Hoonesse on plaanitud päästetehnika garaažid, komando õppeklass ning ennetus- ja noorteringiruum. Et päästjad saaksid võimalikult kiiresti väljakutsetele reageerida, on nende enamkasutatavad ruumid nagu puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid paigaldatud otse garaaži lähedale, toruliftide lähedusse.

Hoone läänepoolsesse ossa tulevad kontori- ja koosolekuruumid ning jõusaal, kus päästjad saavad treenida.

Nooni sõnul muutub remondi käigus veidi ka tuletõrjedepoo torn, kuhu tuleb lipuvarras, nagu see oli 1930ndatel. Uuendusena tehakse väike piire ka päästetehnika garaažide ette, et kaubaautod ei saaks seal ajutiselt parkida ning päästeautode väljasõitmist takistada.

Remont peaks valmis saama 2020. aasta suvel, seni aga tegutseb päästekomando ajutiselt aadressil Vääna 13.

Nõmme tuletõrjedepoo ümberehituse projekteerija on OÜ ConArte, arhitekt Martin Lepplaan ja ehitaja Ehitus5ECO. Tööde maksumus on 1,9 miljonit eurot.

Kuna tegu ei ole arhitektuurimälestisega, siis muinsuskaitsepiiranguid ümberehitusel ei ole.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: