Prantsuse lütseumi spordihoone lekkiv katus saab suvel korda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

2018. aasta oktoobris avatud Prantsuse lütseumi spordihoone koridoride laed lekivad.
2018. aasta oktoobris avatud Prantsuse lütseumi spordihoone koridoride laed lekivad. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Prantsuse Lütseumi sügisel avatud spordihoone lekkiv katus saab suvel parandatud, lubas ehitusfirma esindaja.

"Meil on lekkiv piirkond teada ja kavatseme selle suvel garantiikorras ära parandada," ütles hoone ehitanud OÜ Nordlin Ehitus juhatuse liige Mairo Mäemets neljapäeval ERR-ile.

Spordisaali koolimajaga ühendavas hoone osas ilmnes lekke kohe oktoobris, kui hoone avati, ütles Tallinna Prantsuse Lütseumi direktor Peter Pedak ERR-ile. "Aastakümneid oodatud spordihoone on oluliselt tõstnud lütseumlaste elukvaliteeti. Paraku ehituskvaliteet täielikult hindele "rahuldav" ei vasta. Uue hoone madalama osa betooniga kaetud laes on tõepoolest mitmed läbijooksud – võimlat koolimajadega ühendavates tunnelites, koridorides, tööõpetuse klassis, riietusruumis," märkis Pedak. Tema sõnul ei ole lekked õppetööd otseselt seganud, eriti kuival või lumisel hooajal.

"Tallinna Prantsuse Lütseumi spordihoone katusel ilmnes sügisel paar läbijooksu, mis tuli ehitajal garantiikorras kõrvaldada, kuid ei takistanud hoone kasutamist. Talviste vihma- ja külmaperioodidega tekkis läbijookse veel, olukord on fikseeritud ning ehitajale (OÜ Nordlin Ehitus) teada. Ehitajal on garantiikohustus ning ta on lubanud, et suvisel koolivaheajal isoleeritakse ja valatakse kogu betoonkatus garantiikorras uuesti," ütles ka Tallinna Haridusameti haldusosakonna juhtivspetsialisti Peeter Raudnagel ERR-ile.

Mäemetsa sõnul ei ole vajaminev töö väga suur, see kestab nädal või maksmiaalselt kaks. "See ei ole suur probleem ja saab kindlasti lahendatud. Lihtsalt talvel ei ole katusetöödeks kõige sobivam aeg," märkis ta.

"Nordlin Ehitus on suusõnal lubanud, et suvisel koolivaheajal isoleeritakse ja valatakse kogu betoonkatus garantiitöö korras uuesti. Kool loodab, et lubadus peab vett," ütles koolijuht Pedak.

Tallinna Prantsuse Lütseumi spordihoone avati 2018. aasta 8. oktoobril.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: