Norra justiitsminister astus elukaaslasele esitatud kahtlustuse tõttu tagasi ({{commentsTotal}})

Norra politsei  justiitsminister Tor Mikkel Wara majast läbiotsimiselt lahkumas.
Norra politsei justiitsminister Tor Mikkel Wara majast läbiotsimiselt lahkumas. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Norra justiitsminister Tor Mikkel Wara astus neljapäeval tagasi pärast seda, kui tema elukaaslast asuti ametlikult kahtlustama paari vastu suunatud rünnakute lavastamises.

Lavastamise eesmärk oli jätta muljet, et nad elavad pidevas ohus.

"Mul on ausalt kurb meel, et asi siiani jõudis. Jääme tema panusest valitsusse puudust tundma," lausus peaminister Erna Solberg ühisel pressikonverentsil.

Wara peatas oma ametikohustuste täitmise mõni päev tagasi pärast seda, kui selgus, et Norra julgeolekuamet PST uurib tema elukaaslast Laila Anita Bertheussenit. Neljapäeval sai naisest ametlikult kahtlusalune.

"Viimased paar nädalat on olnud rasked nii mulle kui mu perele. Otsuse [tagasi astuda] tegin täielikult ise," lausus Wara.

Wara kuulub parempopulistlikusse Progressiparteisse ning jõudis ametis olla alla aasta.

2018. aasta lõpus esitas Bertheussen kaebuse ühe teatritrupi vastu, kes näitas ühel etendusel fotosid mitme poliitiku kodust. Etenduse eesmärk oli näidata, kes lõikavad kasu segregeeritumast ja rassistlikumast Norrast. Piltidel oli ka Wara ja Bertheusseni kodu.

Pärast seda tabas paari mitu rünnakut. Muuhulgas vandaalitseti detsembris nende kodus. Hoonele ja selle ees seisnud autole kritseldati haakrist ja sõna "rassist". Märtsi keskel pandi maja ees seisnud auto ka põlema.

Justiitsministri kohusetäitjaks saab Wara erakonnakaaslane Jon Georg Dale, kuniks valitsuserakonnad alalise justiitsministri leiavad.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: