Eesti läks öösel üle suveajale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

kell
kell Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti läks sarnaselt kogu Euroopa Liiduga ööl vastu pühapäeva üle suveajale, mis tähendab, et kellaosutid nihutati ühe tunni võrra edasi.

Kella keerati ametlikult kell kolm öösel.

Suveajale läksid üle kõik Euroopa Liidu liikmesriigid, kuna siseturu ühtse toimimise huvides kehtib kogu Euroopa Liidus ühine kuupäev ja kellaaeg suveaja alguse ja lõpu kohta.

Talveaeg algab taas oktoobrikuu viimasel pühapäeval kell neli ning siis nihutatakse kellaosutid ühe tunni võrra tagasi. Suveajale minnakse ülle märtsi viimasel pühapäeval.

Olukord muutub aga alates 2022. aastast. Nimelt toetas Euroopa Parlament sel nädalal ettepanekut iga-aastane kellakeeramine lõpetada ja viimast korda peaks see toimuma aastal 2021.

Riigid, mis otsustavad jääda suveajale, keeravad viimast korda kella 2021. aasta märtsi viimasel pühapäeval, need liikmesriigid, mis eelistavad jääda vööndi- ehk talveajale, keeravad viimast korda kella sama aasta oktoobri viimasel pühapäeval.

Eesti ei ole veel otsustanud, kumb ajavöönd valida, ning valiku muudab keerulisemaks asjaolu, et Läti eelistab suveajale jäämist, Soome aga talveaega.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: