Lihula päästekomando sai uue hoone ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Lihula päästekomando uus hoone sai valmis. Varem puudusid päästjatel elementaarsed olmetingimused ja tänapäevane päästetehnika ei mahtunud garaaži.

Siseminister Katri Raigi sõnul on Lihula päästehoone ka kogukonnahoone, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Siia on oodatud kõik Lihula rahvas, ka vabatahtlikud ja need, kes tahavad abi. Kõik Pärnu inimesed on ligi 15 aastat oodanud politsei, piirivalve ja päästjate ühismaja. Ma väga loodan. et selle ehitus algab juba sel suvel," ütles Raik.

Viimastel aastatel on Lääne päästekeskuses ehitatud mitu uut komandohoonet, aga on kohti, kus suured tööd veel ees seisavad.

Värskelt renoveeriti Vändra päästekomando hoone. Kihnu päästekomando uue hoone ehitus käib ja see avatakse veel sel kevadel.

"Pärnu päästekomando vajab meil renoveerimist ja samaoodi võib-olla üks halvemas seisus komando on täna Türil, mis on meil mõtetes, et see korda teha," rääkis Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla.

"Täna me renoveerime komandosid just olmetingimustest lähtuvalt ja sellest lähtuvalt, et kaasaegne päästetehnika oleks hästi hoitud ja hooldatud. Väga suureks prioriteediks me peame seda, et ka meie päästjad, kes hoolitsevad selle eest, et meie inimesed oleks hoitud, nende enda teine kodu - päästekomando on päästjate teine kodu - oleks ka korras ja hoitud," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: