Ilmateenistus annab lootust tavalisest soojemaks aprilliks ({{commentsTotal}})

Armastatud kevadekuulutajad - sinililled
Armastatud kevadekuulutajad - sinililled Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Ilmateenistus kirjutab oma kuuprognoosis, et aprilli keskmine õhutemperatuur tuleb keskmisest kõrgem (norm 3,7..5,9°C) ning sademeid on normi piires või vähem.

Aprillikuu esimesel poolel määravad ilma valdavalt kõrgrõhualad, sademeid on vähe ja päikesepaistet piisavalt. Vähesed öised miinuskraadid asenduvad päeval mõõduka soojusega (~10 °C).

Alles kuu teisel poolel on oodata soojemaid öid ja päevase õhutemperatuuri tõusu ajuti üle +15 °C. Jürikuu viimane kolmandik on pilvisem ja ka veidi sajusem ning õhutemperatuuri amplituud ööpäeva jooksul väheneb, mis tähendab soojemaid öid ja eelnenud perioodiga võrreldes jahedamaid päevi.

Prognoosi algandmete muutumisel korrigeerib ilmateenistus ka jooksva kuu prognoosi.

Kuuprognoosi koostamisel lähtutakse klimaatilistest näitajatest (s.t. vaatlusandmete pikaajalised keskmised) ja nende analüüsi tulemusel leitud analoogaastate ilmaprotsessidest, aga ka ilmamudelite prognoosidest. Ilmateenistus märgib, et kahjuks erinevate mudelite üksikarvutuste usaldusväärsus langeb, mida kaugemale ette prognoos tehakse. Juba seitsme päeva kauguse prognoosi tulemused võivad varieeruda mitukümmend kraadi.

Seega ei saa kuuprognoosi koostamisel alati täie kindlusega ilmamudelite arvutustele toetuda ning ilmateenistus soovitab jälgida lühiajalisi prognoose oma tegevuste planeerimiseks.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: