Pärnu sai taas oma ilmajaama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu ilma kohta saab nüüd varasemast täpsemat infot, kuna linna kolis tagasi ilmajaam. Seni tehti ilmavaatlusi Pärnu lennuväljal.

Sealsed vaatlustulemused ei läinud aga Pärnu omadega kokku. Sügised oli lennuväljal külmemad ja kevaded soojemad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Selles, et ilm Pärnu lennuväljal ja linnulennult nelja kilomeetri kaugusel Pärnus on erinev, võis kogeda kolmapäeva keskpäeval. Lennuväljal puhus keskmise tugevusega tuul, Pärnus oli see aga pigem nõrk. Selgub aga, et üldiselt on vastupidi - linnas on tuul tugevam kui lennuväljal.

Keskkonnaagentuuri ilmavaatluste osakonna juhataja Miina Krabbi ütles, et erinevused seisnevad peamiselt pilvisuses. "Pärnus on vähem pilvi, kuna ta on merele lähemal. Tuul on mõnevõrra tugevam, kui lennujaamas oli. Ülejäänud parameetrite osas me siis vaatame. Teeme analüüsid ära, kui mõlemad jaamad on mõnda aega töös olnud," ütles Krabbi.

Pärnu lennujaama juhataja Erki Teemägi, kes iga päev linna ja lennuvälja vahet liigub, tõdes, et kuigi vahemaa pole pikk, võib ilm olla vägagi erinev. Sügiseti on linnas soojem ja kevadeti külmem.

"Sügiseti tegelikult ta kipub külmemaks minema. Pärnus meri hoiab, aga lennuväljal on valdavalt tuuled, mis jahutavad selle ilma ära, pluss pilved on. Pärnu linna keskusest on ikkagi ilm täitsa erinev," sõnas Teemägi.

Ilmajaama uues asukohas mõõdetakse kõiki ilmanäitajaid alates õhutemperatuurist ja lõpetades UV-kiirgusega. Vaid tuule kiirust ja suunda mõõdetakse rannikujaamas teisel pool jõge. Ilmavaatlusi hakati Pärnus tegema 1842. aastal. Linnas on ilmajaam asunud mitmes paigas, lennujaama koliti detsembris 2004.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: