Maria Kaljuste kandideerib europarlamenti annetajate toel ({{commentsTotal}})

Maria Kaljuste.
Maria Kaljuste. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Ettevõtja ja MTÜ Tark ja Terve Eesti juht Maria Kaljuste teatas, et kandideerib Euroopa Parlamendi valimistel üksikkandidaadina, et võidelda sõnavabaduse eest ja Euroopa islamiseerimise vastu. Ühegi erakonna nimekirjaga ta end liitumas ei näe.

"Eestis on erakondade arv väike ja pole leidnud sobivat, sest ükski neist ei jaga täielikult minu maailmavaadet. EKREga sobiksin ma maailmavaatelt kõige paremini, kuid nende juhtidega mitte. Eestis puudub konservatiivne roheline erakond," ütles ta ERR-ile.

Kaljuste lisas, et samas oleks isegi meeldiv, kui keegi erakondadest pöörduks tema poole, sest teoorias ei välista ta kandideerimist mõne erakonna nimekirjas.

 "Soovin valimistele minna sõbraliku konservatiivina. Mulle meeldis see, mida tehti Poolas ja Ungaris, kuid nüüd hakatakse seal kalduma sõnavabaduse piiramisse. Eestis on ajakirjandus ja osa ühiskonnast kaldu liberaalse poole peale, kuid mina ei taha omakorda teise äärmusesse kalduda," rääkis ta. "Mina ei lähe lahingusse Euroopa Liidust väljaastumise eest, aga tahan tähelepanelikult jälgida toimuvat, sest Euroopa Liit võib laguneda kiiremini, kui keegi karta oskab. Tekkimas on liidusisesed liidud."

Kolmapäeval saadetud pressiteates märkis Kaljuste, et otsib toetajaid, kes tema kandideerimist rahastaksid. Valimistele registreerimiseks vajaliku summa – 2700 eurot – saab ta enda sõnul siiski kokku.

"Täna (neljapäeval) löön õhtul raha kokku ja maksan valimistele registreerimise kautsjoni ära. Kui jääb puudu, maksab puudujääva osa abikaasa, sest ta saab aru, et ma seisan õige asja eest," kinnitas ta.

Kaljuste sõnul on ta suure osa rahast saanud annetajatelt. Annetajad on tema sõnul olnud "tavalised inimesed", kes on enamjaolt annetanud väikese summa, 10 või 20 eurot.

Valimisreklaamiks Kaljustel raha pole. "Reklaamiraha mul ei ole, ma olen väikeettevõtja maalt nelja lapsega, reklaamimiseks peaksin olema suurettevõtja või mõne erakonna liige," ütles ta.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: