Paljud Pärnu ettevõtete suvetöölised naasevad järgnevatelgi aastatel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu majutus- ja toitlustusfirmades käib suveks töötajate otsimine. Umbes poole palgatavatest moodustavad need, kes on varasematelgi suvedel sealsamas töötanud. See väide, nagu ei tahaks noored tööd teha, ei vasta tõele ning valdavalt on nad tublid ja saavad hästi hakkama.

Staffani pitsarestoran on Pärnu tuntumaid söögikohti. Seal pole klientide puudust talvelgi, suvel aga oodatakse tihtipeale hulk aega järjekorras, et sööma pääseda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Suvel lisandub kesklinnas töötavale restoranile veel rannapitsa ning inimesi vajatakse juurde kuni 60.

"Suveks tulevad peamiselt kooliõpilased, keskkooli lõpetajad, põhikooli lõpetajaid on muidugi vähem, aga tööd on palju. Meedias on väga palju läbi käinud, et noored on lumehelbekesed ja midagi teha ei taha, aga minul on praegused kogemused küll näidanud, et on ikkagi väga tublisid ka. Põhitöötajad on mul olemas, kes mul aasta ringi on, need on sellised väga kindlad, kellega ma võin maailma lõppu minna," rääkis Staffani Pizza juhiabi-personalijuht Mari Tsukker.

Villa Wessetis, kui suveterrass kaasa arvata, mahub korraga sööma 200 inimest. Niisiis on teenindajaid vaja juurde palgata.

"Meil läheb suvi varakult lahti - maikuus on juba täiesti suve tunda meil siin. Eks ta on algul pigem hirmutav, et kust me leiame nii palju personali. Umbes 50 inimest tuleb teenindusvaldkonda, nii et ta on paras väljakutse. Aga oleme igal aastal saanud suurepärase meeskonna kokku," rääkis Villa Wesseti teenindusjuht Pille-Riin Hütt.

"Tegelikult pooled inimesed ongi need, kes soovivad tulla tagasi. Neile meeldis siin ja neil on juba töö selge," lisas ta.

See, et keegi poole suve pealt lahkub, on Hüti sõnul pigem erand.

Estonia Spa Hotelsis on suveks juude vaja 30 kätepaari.

"Kindlasti ootame tagasi eelmiste aastate suvetöötajaid. Väärtustame väga kõrgelt oma töötajate soovitatud kandidaate. Kindlasti on abiks suvetöötajate otsimisel igal aastal Pärnumaal toimuv töömess, mis just eile aset leidis ja kust me saime päris arvestatava hulga suvetöötajate kandidaate. Ja mis veel lisavõimalusena välja tuua, on sel aastal aprilli kolmandal nädalal toimuv töötukassa "Noored suveks tööle" online-mess, milleks hetkel just valmistume. Nii et, noored, olete kõik oodatud," rääkis Estonia Spa Hotelsi personalijuht Külliki Seire.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: