Saare maakonnas on 6. aprillil kõige rohkem sünnipäevi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Viimased aastakümned on just 6. aprill olnud Saare maakonnas eriline päev, kui poest võivad näiteks tordid otsa lõppeda ja lillepoes ehk ka järjekord tekkida, sest just 6. aprill on aastas see päev, kui Saaremaal-Muhumaal peetakse kõige rohkem sünnipäevi.

Maie Kauber on tänavu üks neist 128 saarlasest, kes auväärne hulk aastaid on just 6. aprillil õnnitlusi vastu võtnud. Kauber aga ütleb, et ei tea ise ühtegi teist , temaga õhel kuupäeval sündinut ja sünnipäevade rekordpäev pole ka tema pidusid kuidagi mõjutanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma ei pidutse nii suurelt, et need minu pidu segama hakkavad," ütles Maie Kauber.

Et just 6 . aprill on kõige sünnipäevaderohkem päev Saare maakonnas, tuleks selle põhjuseid otsida umbes poole sajandi tagusest ajast. Sest just sellises eas sünnipäevalapsi on kõige rohkem.

"Vahe on olemas. 128 on täna maksimaalne sünnipäevaliste arv ja 63 sünnipäeva on 25 oktoobril. Kõige väiksem sünnipäevaliste arvuga päev," sõnas Saaremaa valla rahvastikutoimingute peaspetsialist Avo Levisto.

Täna keskpäevaks polnud Kuressaare haiglas veel sündinud ühtegi beebit, küll oli aga selle aasta üks rekordpäevi hoopis kaks päeva tagasi. Ja 6. aprill kui sünnipäevaderohkeim päev võib mõne aja pärast muutuda.

Kuressaare haigla ämmaemand Mari-Liis Aus ütles, et pigem on aasta-aastalt tendents sinna poole, et suvekuudel rohkem lapsi sünnib. "Viimased neli aastat on meil kõige popularsemad kuud olnud mai, juuni, juuli ja august," rääkis Aus.

Omamoodi rekord on aga ühes kuuelapselises Sõrve peres, kus pooltel lastest on just 6. aprillil sünnipäev. Ja tegemist ei ole kolmikutega.

"Kõige vanem tütar on kaksikutest poistest kolm aastat vanem Ja tema siiamaani räägib ja tuletab meelde, et poisid varastasid tema sünnipäeva ära. No ei olnud ju enam tordi peal üks nimi, vaid kolm nime," ütles Rein Timm.

Et Saaremaa valla kodanikest sünnipäevalapsed paiknevad ise mandril, tegi nende isa Rein Timm neile laupäevases "Aktuaalse kaamera" uudisloos üllatuse ja soovis õnne.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: