Politseinikud avastasid Lääne-Virumaal suure kanepikasvatuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Politsei- ja piirivalveamet

Politseinikud avastasid Virumaal viimaste aastate suurima kanepikasvatuse ning aprilli esimesel nädalal pidasid Ida prefektuuri politseinikud Lääne-Virumaal kinni kaks meest, keda on alust kahtlustada suures koguses kanepi käitlemises.

Viru maakohtu loal võeti mehed kuni kaheks kuuks vahi alla, teatas politsei- ja piirivalveamet.

Ida prefektuuri narkokuritegude talituse juhi Dmitri Kabanovi sõnul on tegu viimaste aastate jooksul suurima kanepikasvatusega, mis on Virumaal avastatud. "Mehed kasvatasid kanepit Lääne-Virumaal maapiirkonnas ühe vanas tööstushoones, mille kelder oli spetsiaalselt ümber ehitatud. Muu hulgas olid seal valgus- ja soojusseadmed. Läbiotsimisel võtsid politseinikud ära ligi pooltuhat erinevas kasvufaasis kanepitaime," sõnas Kabanov.

Kanepikasvatus Lääne-Virumaal Autor: Politsei- ja piirivalveamet

Asja uurimisel tegi politsei koostööd maksu- ja tolliameti uurimisosakonnaga. "Uurimine on tegelikult veel alles algusjärgus ning mitmed asjaolud vajavad täpsustamist. Praeguses uurimisfaasis ei saa me kinnitada, kas ainet müüdi Eesti turul või mujal," selgitas Kabanov.

Politseinikud pidasid neljapäeval, 4. aprillil kahtlustatavatena kinni kaks meest. Nädalavahetusel taotles prokuratuur meeste vahistamist ning kohtu loal võeti mehed kuni kaheks kuuks vahi alla. 32- ja 33-aastased kahtlustatavad ei ole varasemalt kriminaalkorras karistatud.

Läbiotsimiste käigus võeti ära ligi 500 kanepitaime, ca kaks kilogramm juba kuivatatud kanepit ja ligi 10 000 eurot sularaha. Esialgsel hinnangul võib kogu äravõetud narkoaine hind tänaval ulatuda umbes 200 000 euroni.

Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Mari Luugi sõnul taotles ta kohtult meeste vahistamist, kuna hinnates seni tuvastatud asjaolusid ei ole välistatud see, et vabaduses viibides võivad nad jätkata kuritegude toimepanemist ja arvestades ka seni menetluse kestel tuvastatut, oli vahistamise taotlemine vältimatu.

Politsei palub inimestel, kellel on infot narkootikumide levitamise osas, sellest teada anda. Virumaal võib helistada numbril 337 2345 või kirjutada ida.narkovihje@politsei.ee. Samuti võib helistada hädaabinumbril 112 ja oma kahtlustest teada anda, ütles narkokuritegude talituse juht Dmitri Kabanov.

Kanep on Virumaa narkoturul kõige enam käideldav aine. Kui 2017. aastal võtsid politseinikud Virumaal ära kokku üle nelja kilo kanepit, siis eelmisel aastal võeti ära ligi 8,5 kilo.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: