Trump teeb osariikidel energiataristu blokeerimise raskemaks ({{commentsTotal}})

Trans-Alaska naftajuhe.
Trans-Alaska naftajuhe. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

President Donald Trump avalikustab kolmapäeval Texase osariiki väisates määruse, mis teeb osariikidele raskemaks gaasitrasside ja teiste energiaprojektide blokeerimise.

Trump on teinud energiasektori arendamise prioriteediks, pöörates osaliselt ümber varasemate valitsuste otsused.

Vabariiklased on kurtnud, eriti Washingtoni ja New Yorgi osariigile viidates, et osariigid kasutavad lubade andmise protsessi energiaprojektide elluviimise takistamiseks.

Kõrge valitsusametnik ütles ajakirjanikele, et see, kuidas mõni osariik tõlgendab puhta vee seaduse lõiget 401, on problemaatiline. Seaduse järgi peavad ettevõtted energiataristu rajamiseks saama selleks loa osariigilt.

Hiljaaegu blokeeris Washingtoni osariik kivisöeterminali ehitamise, samal ajal kui New York peatas gaasitrassi ehitamise. Põhjuseks toodi, et projektid ei vasta veeressursside kaitse nõuetele.

Trumpi määrus ärgitab keskkonnakaitseametit konsulteerima osariikide, hõimude ja asjakohaste ametkondadega ning väljastama osariikidele uued eeskirjad, milles nõutakse, et osariigid vastaksid seaduse eesmärgile.

Määrusega kutsutakse ka transpordiministeeriumi tulema välja reegliga, mis lubaks veeldatud maagaasi (LNG) vedada tankervagunitega.

Teine määrus, millest Trump kolmapäeval teatab, näeb ette piiriülese energiataristu rajamise protsessi lihtsustamist.

Praegu on õigus anda luba piiriülese taristu rajamiseks välisministril. Määrusega antakse see õigus presidendile.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: