Rahapuuduses TÜ kultuuriakadeemia küsib Viljandilt suurt toetust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viljandi Kultuuriakadeemia
Viljandi Kultuuriakadeemia Autor/allikas: Tartu Ülikool

Õpilaste vähesuse tõttu rahanappuses vaevlev Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia küsib Viljandi linnavalitsuselt 200 000 eurot toetust ning kui linn raha ei maksa, tuleb ülikooli dekaani väitel hakata kooli edasise tegevuse üle aru pidama.

Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan Margit Sutrop kinnitas küll, et kultuuriakadeemia tulevik pole ohus ning selle tegevus peab jätkuma, aga paraku on 3,4 miljoni euro suuruse eelarvega kool rahalistes raskustes, kirjutab Sakala.

Viljandi linnapea Madis Timpsoni sõnul pole linnajuhid akadeemiast tulnud palvekirja arutanud ega kavatsegi seda teha enne, kui uus valitsus on paigas ning linnapea on saanud sel teemal vestelda haridus- ja regionaalministriga. Võimalust, et linn saab hakata akadeemiale aastas 200 000 euro suurust abi andma, peab Timpson vähetõenäoliseks, sest nimetatud summa on enam-vähem sama suur kui see, mida linn annab kunstikooli aastaseks tegevuseks.

Kultuuriakadeemia direktor Iñaki Sandoval saatis aprilli esimesel päeval linnavalitsusele kirja, milles ta kirjeldas akadeemia rolli tähtsust ning nentis siis, et kooli tegevus on sattunud rahapuuduse tõttu ohtu, sest tema seletust mööda rahastab Tartu Ülikool küll siinset õppetegevust, kuid akadeemial pole ministeeriumide tuge regionaalsete arenduste elluviimiseks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: