Kolm turisti peeti piiril pildistamise eest kinni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Piirivalvur idapiiril
Piirivalvur idapiiril Autor/allikas: Politsei- ja piirivalveamet

Kolmapäeval avastasid piirivalvurid Setomaal piiriäärsel alal kolme inimese liikumise. Sündmuskohale reageerinud patrull pidas kinni kolm inimest, kes olid läinud vaatamata hoiatussiltidele Venemaa piiriposti juurde pilti tegema.

Kui patrull saabus, inimesi enam piiriposti juures ei olnud, kuid lähistel peeti kinni sõiduauto, millega piiritsoonis käinud turistid liikusid. Üks mees ja kaks naist selgitasid piirivalvuritele, et olid vaatamata hoiatussiltidele liikunud Venemaa piiriposti juurde, et seal posti juures poseerides endale mälestuseks pilte teha.

Patrull toimetas turistid kordonisse, kus kõigile kolmele määrati piiriribal ebaseadusliku viibimise eest trahv 600 eurot.

Saatse kordoni juht Arvi Suvi sõnul läksid turistid hoolimata hästi silma paistvatest ja mitmes keeles hoiatussiltidest Venemaa piiriposti kallistama. "Igal sellisel keelust ja hoiatusest üle astumisel on paraku aga oma hind ning piiriäärsel alal liikujal tuleb mõista, et sinna paigaldatud hoiatussildid ja-viidad on seal siiski põhjusega," selgitas Suvi.

Eesti Vabariigi piiriposti juures seistes ollakse piirirežiimi alas, kus ei tohi viibida. Punase-rohelisetriibulise Venemaa piiriposti juures olles on inimene aga juba ebaseaduslikult ületanud ajutist kontrolljoont. Piirialale lähenemisest annavad märku kollasel taustal hoiatussildid, mis keelavad edasiminekut.

Kordonijuhi sõnul rikuvad inimesed nõudeid arvates, et keegi ei näe, kuid piirivalvurid jälgivad pidevalt valveseadmetega ja patrullide käigus piiriäärsel alal toimuvat.

"Kui inimene reegleid eirab ja uudishimust siiski keelualale piiripostiga pilti tegema läheb, läheb see foto kalliks maksma," nentis Suvi. Riigipiiri seadus sätestab, et ajutise kontrolljoone ületuse eest võib määrata kuni 800-eurose rahatrahvi, ka aresti.

Kordoni juht soovitas nii kohalikel elanikel kui piiriäärseid paiku külastavatel inimestel eksimuste vältimiseks endale selgeks teha nii piiri kulgemine kui see, mida piiriäärsed tähised ja hoiatusmärgid tähendavad.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: